چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
11 روش برای مجانی سفر کردن
09\12\1396

سفر دور دنیا با جیب خالی؟! بله درست شنیدید این امکان برای همه ما وجود دارد که بتوانیم سفر کنیم حالا یا بدون هزینه یا اینکه با هزینه ای نزدیک به صفر و بسیار ناچیز.

برای سفرهای ارزان، باید همواره به دنبال فرصتی مناسب و البته استفاده درست از آنها باشیم. برای دیدن این فرصت ها همیشه پرس و جو کنید و هرگز از سئوال کردن یا راهنمایی خواستن از دیگران نترسید و خجالت نکشید. آنچه را نیاز دارید از دیگران بخواهید تا در کمال تعجب آن را در اختیارتان بگذارند و برای شما مهیا کنند. بدون تردید بین دوستان و آشنایان شما یا حتی فامیلتان هستند افرادی که سفر کرده اند یا اینکه علاقه دارند مثل شما دل به دریا بزنند و بدون پول سفر کنند؛ به همین دلیل هر دو گروه برای شما مفید خواهند بود. گروهی از آنها که زیاد سفر کرده اند  با توجه به تجربه خودشان به شما راهکارهای مناسبی ارایه خواهند داد و دیگران که می خواهند سفر کنند اما دل و جرات آن را ندارند گاهی اوقات ابزار و لوازم مورد نیازتان را در اختیارشما خواهند گذاشت و به قول معروف سر راهی برایتان می آورند.

پیتر واندرلند شخصی که تقریبا هشت سال دور دنیا سفر کرده و هزینه سفرش را نزدیک به صفر برآورد کرده است می گوید: هزینه هشت سال سفرم نزدیک به ده هزار دلار بوده و این رقم برای هشت سال سفر دوردنیا واقعا معادل صفر است. پس می توان بدون کیف پول هم سفر کرد اما باید راهکارهای اینگونه سفرکردن را بدانیم.

به همین دلیل کسب و کار قصد دارد 11 راهکار رایگان سفر کردن را برای شما بازگو کند تا دریابید بی نهایت راه برای ارزان سفر کردن یا حتی مجانی سفر کردن در دهکده جهانی برایتان مهیا شده است؛ فقط کافی است که قصد سفر کنید و درست تصمیم بگیرید. هرچند برخی از این روشها هنوز در ایران مرسوم نیست اما بالاخره این روشها روزی در ایران ما نیز بکار گرفته خواهند شد پس شما از هم اکنون به فکر استفاده از آنها باشید تا آن روز از قافله عقب نمانید.

اگر قصد سفر دارید هیچ نیازی نیست که برای جمع کردن پول صبر کنید فقط کافی است که کمی زمان بگذارید و به راهکارهای کسب و کاری ما را مطالعه کنید و در طول سفرتان به آنها عمل کنید. بدون تردید پس از مطالعه این مقاله این تصور اشتباه را که با جیب خالی فقط می توان در پارک قدم زد و گل های پارک را رایگان بویید برایتان بی معنی خواهد شد و پی به واقعیت های حیرت انگیزی درباره سفر دور دنیا یا حتی داخل ایران خواهید برد با این روشها می توانید حتی با قیمتی بسیار نازل لذت کایت سواری را تجربه کنید یا اینکه سوار هواپیما شوید و به دنیای ناشناخته سفر کنید.

1.      خانه خود را اجاره دهید و بروید سفر house-swap

اگر خانه دارید و می توانید آن را اجاره دهید اولین گام سفر را بردارید و بار سفر خود را ببندید این روش به تازگی در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا مرسوم شده که مسافران برای کاستن از هزینه سفرهایشان از آن استفاده می کنند با این روش دو گردشگری که مقاصد شان را انتخاب کرده اند می توانند منزل خودشان را در اختیار یکدیگر بگذارند تا در زمان اقامتشان در شهر مورد نظر در آن سکونت کنند. به عنوان مثال وب سایت www.homeexchang.com می تواند هزاران هزار از این موارد را برای شما به نمایش بگذارد و شما می توانید منزل مورد علاقه خودتان را در مقصد از طریق این وب سایت انتخاب کنید . اگر کسی قصد سفر به شهر شما را داشته باشد آن را در وب سایت مشخص می کند و در صورت تمایل شما می توانید با او ارتباط برقرار کنید و قرار بگذارید در مدتی مشخص منزل خودتان را با او مبادله کنید تا هنگام اقامت در آن شهر نه شما هزینه هتل بپردازید و نه او. اگرچه برای عضویت در این سایت بایدسالانه مبلغی بپردازید اما در مقابل هزینه یک شب اقامت در هتل این رقم واقعا ناچیز است.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ به یاد داشته باشید که کرایه هتل یا اجاره منزل در شهرهایی مانند سیدنی یا ونکوور بسیار بالاست بنابراین بهترین روش برای مسافرت ارزان قیمت به شهرهای معروف جهان این روش است عجله کنید و همین امشب عضو یکی از این سایت ها عضو شوید تا خانه مورد علاقه خود را در مقصد سفربعدی از دست ندهید.

نظر کسب و کاری ما، بهتر است که از متقاضیان اینترنتی خانه خود، خوب اطلاعات بگیرید و هویت آنها را کاملا شناسایی کنید قبل از اینکه دودستی کلید منزلتان را به آنها بدهید. البته توصیه ما به شما که دل به دریا زده اید بیمه کردن منزل و کلیه لوازم آن قبل از ترک خانه است. در نهایت به یاد داشته باشید که اکثر این سایت ها قبل از معرفی دو گردشگر به یکدیگر از هویت واقعی کاربرانشان مطمئن خواهند شد ولی بازهم به قول معروف کار از محکم کاری عیب نمی کند.

2.      خانه داری (مستخدم) House-sit

اگر هنوز منزل والدین خود زندگی می کنید یا اینکه در خوابگاه دانشجویی اقامت دارید شاید اولین روش پیشنهادی ما برای شما مناسب نباشد و ناامید از سفر مجانی یا ارزان قیمت قصد ندارید ادامه مقاله را بخوانید مایوس نشوید ادامه دهید چون هنوز راهکارهای بسیار باقی مانده تا در دهکده جهانی رایگان سفر کنید. پیشنهاد بعدی ما به شما کارکردن در منازل شهر مقصدتان به عنوان مستخدم راه دیگر ارزان سفر کردن است. 

 اگر تصمیم واقعی خود را گرفته اید می توانید با یکی از آگهی های موجود در این وب سایت تماس بگیرید و با صاحبخانه برسر کاری که قرار است انجام دهید به توافق برسید. این روش بهترین روش برای یافتن تختی مجانی همراه با غذا و البته حمام در مقصد شماست. آگهی های این سایت برای باغبانی یا نگهداری از حیوانات خانگی یا حتی خرید روزانه منزل است که صاحبان خانه در آن مدت زمان کارکرد و حتی گاهی اوقات دستمزدی علاوه بر جای خواب و دیگر موارد را به متقاضیان پیشنهاد می دهند.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ شاید ابتدا ناراحت شوید اما به واقع بهترین راه برای ارزان سفر کردن استفاده از یکی از این قوانین است، بنابراین غرور را کنار بگذارید و خوب فکر کنید تا بتوانید بدون هزینه ای اضافه به سرزمین های مورد علاقه خود سفر کنید فکر کنید باغبانی یا نگهداری از حیوانات و خرید روزانه منزل بهای ناچیزی در مقابل هزینه اقامت در هتل برای شماست .

نظر کسب و کاری ما، بدون تردید اقامت در منزل صاحبخانه محدودیت هایی برای شما خواهد داشت که نباید آنها را نادیده بگیرید البته اگر از بحث امنیت شما بگذریم. پس خوب فکر کنید بعد تلفن را بردارید. در این زمینه می توانید به نظرات دیگران که زیر آگهی قید شده خوب توجه کنید. چون افراد بیشماری قبل از شما آن را تجربه کرده اند.

3.      کارهای داوطلبانه برای موسسات خیریه volunteer and fundraise

آیا تا کنون به فکر انجام کارهای داوطبانه و خیریه بودید؟ یکی از امتیازات این کار برای شما که علاقمند به دیدن مکانهای رویایی خود هستید ولی جیبتان خالی است همین کارهای خیریه است. شما می توانید در کنار انجام کارهای عام المنفعه سفر کنید و از دیدن آن مکانها که همیشه آرزوی دیدن آنها را داشتید رایگان لذت ببرید . بعضی از ارگانهای خیریه که به دنبال نیرو کار هستند حتی بلیت هواپیمای شما را به منزلتان پست می کنند . اکثر این ارگانها مشغول به برنامه ریزی کارهایشان برای یک یا دوسال آینده هستند. بنابراین اگر قصد استفاده از این امکانات را دارید بدون تردید باید طی این مدت همراهشان باشید ولی به خاطر داشته باشید این ارگان ها بیشتر به دنبال افراد با سابقه و با تجربه هستند. ناامید نشوید بعضی از این ارگان ها که در اموری چون مدرسه سازی و خانه سالمندان فعالیت می کنند دوره های کوتاه مدت دارند و افراد تازه کار را نیز قبول می کنند به یاد داشته باشید حضور در این برنامه های کوتاه مدت می تواند به عنوان سابقه خوبی برای سفرهای بعدی شما باشد

پیشکسوتان چه می گویند ؟ استفاده از این پروژه ها یکی از بهترین راههای سفرهای ارزان است و حتی حضور شما می تواند برای این ارگانها باعث جمع آوری کمک های مردمی باشد یا اینکه می توانید خودتان به عنوان یکی از خیرین باشید و با پرداخت مبلغی به عنوان خیرات همراه آنها باشید تردید نکنید که این روش یکی از بهترین روش های سفر و تجربه ای متفاوت از زندگی در دیگر نقاط جهان است.

نظر کسب و کاری ما، اگرچه همه چیز بروفق مراد است و همگی ما به کار خیر تشویق شده ایم اما به یاد داشته باشید که کمک به این سازمانها به این معنی نیست که در سفر بعدی آنها، شما هم همراهشان خواهید بود. بنابراین قبل از پرداخت یا ثبت نام خوب شرایط همراهی گروه را مطالعه کنید.

4.      کنار جاده بایستید و مجانی سوار ماشین شوید carpool/hitchhike

شما می توانید با شخصی که به طرف همان مقصد شما مشغول رانندگی است همسفر شوید یا اگر ماشین دارید و قصد سفر کردید به دنبال همسفری باشد که هزینه بنزین را با او تقسیم کنید.  این روش معمولا زمانی قابل استفاده است که با برنامه سفر می کنید بنابراین اگر برنامه ای ندارید از خیر این روش بگذرید و به دنبال راهکارهای دیگری باشید.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ همسفر شدن و مجانی سواری کردن یکی ، از بهترین روشهای مسافرت برای شماست و در طول مسیر با افراد محلی نیز آشنا خواهید شد. البته اگر شما وسیله نقلیه دارید این روش بهتر از پرداخت تنهایی صورتحساب پمپ بنزین است.

نظر کسب و کاری ما، سفر کردن با کسی که فقط عکس و شماره تلفن او را می دانید شاید زیاد عاقلانه نباشد؛ بنابراین کمی از او اطلاعات بگیرید و قبل از سوار کردن یاسوار شدن به ماشین او خوب مطمئن شوید اگرچه بیشتر کسانی که در این سایت ها هستند واقعا قصد همسفر شدن دارند اما به قول معروف احتیاط شرط عقل است.

5.      به عنوان ملوان سفر کنید(خدمه قایق) crew a yacht

لازم نیست از لنگرگاه خاصی سفر کنید یا اینکه نگران یافتن جا در قایقی تفریحی باشید فقط کافی است که آماده باشید و از نظر جسمی آمادگی سفرهای دریایی را داشته باشید پس آستین بالا بزنید و مقصد خودتان را  انتخاب کنید. . اما اگر ساکن شهرهای ساحلی هستید نیازی به اینترنت ندارید کافی است که گذرنامه داشته باشید و در رستوران های اطراف لنگرگاه سراغ کاپیتان قایقها را بگیرید تا یکی از آنها شما را به استخدام خود بگیرد.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ اگر آرزوی کاپیتان شدن را دارید این بهترین روش خواهد بود که هم سفر کنیدو هم تجربه دریانوردی را داشته باشید. بیاد داشته باشید که کاپیتان از افرادی که تجربه دارند بیشتر خوشش می آید.

نظر کسب و کاری ما، آیا تا به حال فیلم دزدان دریایی کارائیب را دیده اید بنابراین قبل از اینکه با کاپیتان قایق دست بدهید و شرایط او را بپذیرید کمی بیشتر فکر کنید. البته باید سلامت قایق را هم خوب بررسی کرد. بهترین پیشنهاد ما به شما این است که قبل از سوار شدن به قایق مورد نظر خودتان را بیمه عمر کنید.

6.      کارمند کشتی های تفریحی crew a cruse ship

هرروز شاهد رونق صنعت دریانوردی تفریحی و کشتی های تفریحی در صنعت گردشگری هستیم. بنابراین هر روز شاهد ایجاد هزاران فرصت شغلی در این زمینه نیز خواهیم بود که فرصتی طلایی برای افرادی چون شماست. فقط کافی است که آمادگی جسمانی مناسبی داشته باشید و هرگز برای زمان برگشت خود محدودیتی نداشته باشید چون گاهی این کشتی ها ماهها روی آب هستند و تا برگشت زمان زیادی را باید کار کنید. شاید این روش کمی مشابه با روش قبلی باشد ولی هیجان همسفر شدن با حدود 3 هزار نفر کاملا متفاوت است. البته در این روش شما نیازمند تجربه دریانوردی نخواهید بود چون بیشتر کارهای ساده را انجام میدهید. کار در آشپزخانه یکی از موارد پیشنهادی در این روش به علاقمندانی چون شماست.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ این روش برای دیدن دنیا از روی عرشه کشتی و البته تجربه سفرهای دریایی بهترین است اصلا فکر کنید سریع اقدام کنید.

نظر کسب و کاری ما، توجه کنید که کارمندان کشتی مدت زیادی در روز کار خواهند کرد تا شرایط استراحت دیگران را فراهم کنند و فقط صبح خیلی زود اجازه حضور در عرشه را دارند و بقیه زمان روز باید در کابین مخصوص کارمندان باشند بنابراین اگر تحمل دارید و دریا زده نمی شود اقدام کنید و البته زمان حرکت و برگشت را هم خوب بررسی کنید تا کاری را که هم اکنون مشغول انجام آن هستید از دست ندهید.

7.      راننده transport other people’s vehicles

گاهی اوقات افرادی که توان رانندگی ندارند اما قصد سفر با وسیله نقلیه خودشان را دارند به دنبال راننده هستند و گاهی شرکت های کرایه اتومبیل نیز برای انتقال اتومبیل های خود از شهری به شهر دیگر دنبال راننده هستند اینجاست که فرصت مناسبی برای رایگان سفر کردن شما وجود دارد فقط کافی است که گواهی نامه معتبر و البته بالاتر از 21 سال سن داشته باشید. شهر محل سکونت یا مبداء حرکت خود را انتخاب کنید و کاملا به مقصد مورد نیاز آگهی ها توجه داشته باشید بعد با صاحب آگهی ارتباط بگیرید تا در صورت پذیرفته شدن از رانندگی با ماشین دیگران بدون هزینه لذت ببرید به یاد داشته باشید که گاهی اوقات حتی پولی هم دریافت خواهید کرد تا از ادامه سفرتان رایگان لذت ببرید.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ قبل از پرکردن فرم آن لاین خوب به مقصد و جاده مسیر حرکت خود دقت کنید تا دچار دردسر نشوید و راحت و بی دردسر به مقصد مورد نظر خودتان برسید ، گاهی اوقات مسیرهای انتخاب شده توسط صاحب اتومبیل واقعا ارزش دیدن حتی رایگان را ندارد و رانندگی در آن مسیر واقعا سخت و خطرناک است.

نظر کسب و کاری ما، بدون تردید لذت رایگان سفر کردن گاهی اوقات باعث عجله کردن ما در انتخابمان خواهد شد اما قبل از هرکاری از بیمه نامه اتومبیل مطمئن شوید بعد کلید را تحویل بگیرید و استارت بزنید.

8.      کاردر مزارع wwoofit up

مزارع کشاورزی که از سیستم سنتی کاشت، داشت و برداشت استفاده می کنند در سراسر جهان هر ساله صدها هزار فرصت شغلی بخصوص در زمان کاشت و برداشت برای افرادی مثل شما ایجاد می کنند تا بتوانید رایگان سفر کنید و با زندگی واقعی مقصدتان و مردمانش آشنا شوید. این فرصتی است که در 83 کشور دنیا برای مسافرانی که قصد رایگان سفر کردن را دارند و شرایط جسمانی مناسبی هم دارند ایجاد شده است.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ این فرصت خوبی است تا 3 وعده غذا ، جای خواب ، حمام و سرویس بهداشتی رایگان داشته باشید و از طبیعت مزرعه و مناطق اطراف آن رایگان استفاده کنید. بدون تردید این سفر می تواند رویکرد زندگی آینده شما را تغییر دهد. اما به یاد داشته باشید که بهترین قسمت سفر شما طعم واقعی غذاهاست چون محصول تازه مزرعه را می خورید.

نظر کسب و کاری ما، اگر دستان ظریفی دارید هرگز به فکر پرکردن فرم همکاری در این سایت نباشید چون از طلوع آفتاب تا غروب باید در مزرعه کار کنید البته وقت استراحت نیز دارید اما کارهای زیادی برای انجام دادن هست که باید به خوبی از عهده آنها برآید . به یاد داشته باشید که قبل از بستن بار سفر دستکش کار و عینک آفتابی و کلاه نیز همراه داشته باشید .

9.      کمک هزینه سفر بگیریدget a travel scholarship

اگرچه این امتیاز بیشتر برای دانش آموزان کانادایی در نظر گرفته شده و این گروه می توانند درخواست تحصیل در 59 کشور مختلف جهان را داشته باشند و کمک هزینه سفرشان را از دولت کانادا دریافت کنند اما به تازگی سازمان یونسکو برای ارتباط بیشتر تمدن های مختلف و آشنایی ملل با یکدیگر و همچنین ارتقاء سطح تحصیلی کشورها برنامه ای را برای دانشجویان و دانش آموزان دوره متوسطه در این زمینه درنظر گرفته است و تقریبا امکان ادامه تحصیل متقاضیان در 129 کشور مختلف جهان را فراهم کرده است.

مراجعه کنید و فرم های لازم و مورد نظرشان را تکمیل کنید تا در اولین فرصت به مقصدمورد علاقه خودتان برسید.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ یادگیری و آموزش همراه با سفر بهترین فرصتی است که برایتان با این روش مهیا شده بنابراین از این فرصت استفاده کنید و علاوه بر تحصیل سفری به یاد ماندنی را نیز تجربه کنید.

نظر کسب و کاری ما، اگر هنوز خوب یاد می گیرید به سرعت اقدام کنید تا از پرواز جا نمانید اما به خاطر داشته باشید همیشه کشورهای پیشرفته برای شما جای خالی نخواهند داشت شاید هم به یکی از کشورهای جهان سوم سفر کنید به هرحال به قول معروف هم فال هست و هم تماشا.

10 هوشمندانه پرواز کنید fly smart

شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت در سراسر جهان برای مدتی هست که مورد توجه اکثر مسافران و گردشگران حرفه ای قرار گرفته اند آنهم فقط به این دلیل که بیشتر مسافران به دنبال ارزان سفر کردن هستند. به همین دلیل این شرکت ها که معمولا قیمت بلیت های خود را با حداقل سود در نظر می گیرند بازهم تشویق به پایین آوردن قیمت های برخی از پرواز های خود شده اند.  این شرکت ها در بسیاری از کشورهای گردشگر پذیر مثل استرالیا، انگلستان، آمریکا هر چند وقت یکبار دست به ارایه تخفیف های باور نکردنی می زنند که واقعا برای هر گردشگر حرفه به دست آوردن بلیت این پروازها یک رویاست. بنابراین با توجه به محدودیت صندلی و البته زمانی ارایه این تخفیف ها همیشه هوشیار باشید تا از فرصت طلایی ایجاد شده به خوبی استفاده کنند

پیشکسوتان چه می گویند ؟ اگر فرصت لازم برای استفاده از بهترین پیشنهاد را دارید ، صبر کنید تا از این شرکت ها بلیت ارزان با قیمتی باور نکردنی حتی گاهی اوقات 2 دلار تهیه کنید با این روش می توانید برای سفرهای بعدی خود پول زیادی ذخیره کنید.

نظر کسب و کاری ما، هرگز تصور نکنید ارزان بودن بلیت یعنی بی کیفیتی هواپیما بلکه فقط ممکن است در طول 4 ساعت پرواز خود هیچ چیزی برای پذیرایی به شما داده نشود بلکه باید هرچه می خواهید را بخرید که زیاد مهم نیست این مشکل هم با یک لقمه نان و پنیر خانگی برطرف خواهد شد ولی به یاد داشته باشید که بیشتر شرکت های هواپیمایی به شما اجازه نمی دهند بطری آب با خود به داخل هواپیما ببرید بنابراین به اندازه خرید یک بطری آب پول همراه داشته باشید.

11.   برای محل اقامت خود کار کنیدtrade labour at a hostel

وقتی به مقصد خود رسیدید و در هاستل مورد نظرتان اقامت کردید به مدیر هاستل بگویید که آماده انجام کار در این اقامتگاه در ازای کرایه اقامت خود به عنوان مستخدم هاستل هستید. امروزه بسیاری از هاستل ها و هتل های ارزان قیمت برای پایین آوردن هزینه های خود برخی از کارهای اجرایی را به یک یا دو نفر از مهمان های خود واگذار می کنند بنابراین شما می توانید یکی از این افراد باشید به عنوان مثال کارهای تاسیسات یا حتی نظافت و شستشو می توانید کار پیشنهادی به شما باشد. بسیاری از این هاستل ها یا هتل ها حتی این امتیاز را در وب سایت خود منعکس می کنند تا علاقمندان با آگاهی کامل از این شرایط برای اقامت به آن هتل خاص مراجعه کنند.

پیشکسوتان چه می گویند ؟ از زمانی که ارزهای مختلف قیمت های متغییری دارند بهترین راه، کارکردن برای پرداخت هزینه اتاق است چون کار همیشه ارزش خود را حفظ کرده و بسیاری نیازمند تخصص شما و نیروی کار شما هستند.

نظر کسب و کاری ما، ابتدا کاری که قرار است انجام دهید را بپرسید سپس شرایط را قبول کنید چون مدیر هتل باید سخت کار کردن شما را درک کند و از آن اطمینان داشته باشد.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ