چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
چگونه تعطیلاتی بدون استرس داشته باشیم؟
16\10\1396

یکی از دلایلی که برای تفریح و گردش به جایی دیگر سفر می کنیم، استراحت کردن و به دست آوردن حس آرامش است. قطعا کارکردن طولانی مدت و در روزهای پشت سر روح و جسم ما را خسته می کند. از این رو زمانی را نیاز داریم که نیرویی دوباره به دست آوریم و بتوانیم پرانرژی تر کار خود را ادامه دهیم. پس باید سعی کنیم تا تعطیلاتی پر از آرامش و به دور از هرگونه استرس داشته باشم پس این امر بدون برنامه ریزی برای سفر امکان پذیر است. اما چگونه؟ با راهکارهایی جهت داشتن برنامه سفر و تعطیلات بدون استرس آشنا شوید.

چرا مضطرب هستید؟

چه عواملی هستند که در شما استرس ایجاد می کنند؟ این عوامل را شناسایی کرده وسعی کنید تا آن ها را رفع نمایید. دقت داشته باشید که ممکن است همه چیز آن طور که ما در برنامه ریزی سفر پیش بینی کرده ایم پیش نرود. اتفاقات غیر منتظره ای هستند که نمی توان از بروز آن ها جلوگیری کرد. این مسائل ممکن است در هر موقعیتی ایجاد شود. این حوادث پیش بینی نشده بخشی از خاطرات شما را در آینده تشکیل می دهند. سعی کنید در این شرایط آرامش خود را حفظ کرده و نهایت لذت خود را از تعطیلات ببرید.
لضطراب در سفر

تنها برنامه ریزی نکنید

مسئولیت برنامه ریزی برای سفر بر عهده شما نیست. برنامه سفر را به صورت دسته جمعی انجام دهید و اجازه دهید دیگران نیز بخشی از کار را برعهده بگیرند. می توانید هماهنگ کردن تور، انتخاب هتل، برنامه ریزی برای گردش و تفریح و ... را به افراد دیگر بسپارید. این گونه هم روحیه سفر گروهی و مشارکت در شما ایجاد می شود و هم این که اگر مشکلی در برنامه پیش آمد همه شما را مقصر نمی دانند و سرزنش نمی کنند.

تنها برنامه ریزی نکنید

تحقیق کنید

در مورد مقصدتان تحقیق کنید و برنامه سفر خود را بچینید. این کار را می توانید با استفاده از جستجو در اینترنت و وب سایت های گردشگری انجام دهید. در مورد مقصدتان مطالعه کنید و بدانید که به کجا سفر می کنید. از چه مکان هایی می توانید بازدید کنید و چه غذاهای جدیدی را می توانید امتحان کنید. در مورد مردم آن منطقه، آداب و رسوم، پوشش و ... تحقیق کنید. دریافت اطلاعات لازم در مورد مقصد موردنظرتان باعث می شود کمتر با اتفاقات غیر منتظره روبرو شوید.
برنامه سفر

بپذیرید که نمی توانید از همه مکان ها دیدن کنید

اگر مقصد شما دارای مکان های دیدنی و تفریحی فراوانی باشد، قطعا در مدت کوتاه و برنامه ریزی سفر نمی توانید از تمامی آن مکان ها دیدن کنید. پس این موضوع را بپذیرید و از عجله کردن و استرس بپرهیزد. اگر می توانید زمان سفر خود را افزایش دهید وگرنه سر فرصت جاهایی که برای شما جذابیت بیشتری دارند را انتخاب و از آن ها بازدید کنید. اگر مقصود شما از سفر استراحت و به دست آوردن آرامش است، پیشنهاد می کنیم از حضور در مکان های شلوغ و پرسرو صدا پرهیز کنید و بیشتر زمان خود را در مکان هایی بگذرانید که می توانید لذت بیشتری از آن ببرید و لحظات آرامی را بگذرانید.
چگونگی برنامه ریزی سفر

برنامه ریزی برای سفر اضطراری

زمانی که در سفر افراد مسن یا کودک همراه شما هستند، حتما برنامه دقیق تری داشته باشید. ممکن است مشکلی برای سلامتی آن ها رخ دهد. این موارد را از قبل برنامه ریزی کنید تا در شرایط به وجود آمده دچار سردرگمی و نگرانی نشوید. دفترچه ی بیمه و همچنین خلاصه ای از پرونده پزشکی آن ها را به همراه داشته باشید. قطعا آن ها نمی توانند پا به پای شما در تمامی طول سفر همراهتان باشند. زمانی را برای استراحت این افراد در نظر بگیرید و مراقبت های لازم مانند مصرف داروهایشان در زمان مشخص را فراموش نکنید.
سفر اضطراری

وضع قوانین در سفرهای گروهی

اگر در یک سفر گروهی شرکت می کنید، شاید یک سفر برای شما کمی دشوار باشد. زیرا هرکسی ویژگی های شخصیتی و نظر خود را دارد و این ممکن است برنامه سفر را کمی مشکل کند. از این رو سعی کنید قبل از شروع سفر یک سری قوانین را برای روزهایی که باهم هستید، وضع نمایید. قوانین باید طوری باشد تا همه افراد بتوانند از آن تبعیت کنند. این گونه می توانید ساعات خوبی را با کمترین مشکل  کنار هم بگذرانید. به عنوان مثال قوانین می تواند طوری باشد تا افراد بتوانند از مکان های مورد علاقه خود دیدن کنند و مجبور نباشند تا همه جا باهم بروند. در این صورت می توانید ساعتی خاص را برای صرف ناهار یا شام اختصاص دهید و همه در آن ساعت در یک مکان مورد توافق دورهم جمع شوند.
سفر گروهی

دوری از درگیری های کاری

اگر از قبل برای سفرتان برنامه ریزی کنید، می توانید زمان درستی را برای این کار انتخاب کنید. زمانی که به حضور شما در محل کارتان نیاز کمتری باشد تا شما بتوانید با خیال آسوده به سفر بروید. سعی کنید تمامی کارهایی که به شما محول شده است را قبل از مسافرت خود به اتمام برسانید و یا اگر نیاز به توضیح یا هماهنگی است، قبل از رفتن برنامه ریزی سفر را انجام دهید و همکارانتان را در جریان کارهای خود قرار دهید. همچنین از آن ها بخواهید تا در سفر برای صحبت های کاری با شما تماس نگیرند تا شما بتوانید بدون هیچ گونه درگیری کاری از سفر خود لذت ببرید.

دوری از درگیری های کاری

متفاوت باشید

سعی کنید در سفرتان مثل همیشه رفتار نکنید و راحت باشید. شاید برایتان لذت بیشتری داشته باشد اگر شبیه به مردم منطقه ای که در آن هستید رفتار کنید، لباس آن ها را بپوشید و غذاها و نوشیدنی های آن ها را امتحان کنید. از تجربه ی چیزهای جدید نترسید. از دیگران انتظار کمتری داشته باشید. تمام نگرانی هایتان را به عنوان یک زن خانه دار، کارمند، مغازه دار یا رئیس کنار بگذارید و با تمام وجود از لحظه لحظه ی سفرتان لذت ببرید تا بتوانید خاطرات به یاد ماندنی را بسازید.
در سفر متفاوت باشید

سبک سفر کنید

در برنامه ریزی سفر از جمع کردن وسایل اضافه خود داری کنید. سبک سفر کردن می تواند کاهش استرس را برای شما به همراه داشته باشد. چمدان های سنگین با خود حمل نکنید. پول زیادی را با خود به همراه نداشته باشد. وسایل اضافی را که ممکن است حتی یک بار هم به آن نیاز نداشته باشید با خود به سفر نبرید. این گونه می توانید لذت بیشتری از سفر خود برده و خوشحال تر باشید.
سبک سفر کنید

لذت در لحظه

طوری برنامه سفر بریزید که از تمامی لحظات سفرتان لذت ببرید. مانند بچه ها راحت رفتار کنید، آواز بخوانید، کفش های خود را از پا در آورید و دنیای جدیدی برای خود بسازید. به خود سخت نگیرید. شما قرار است در این سفر آرامش داشته باشد و از هرگونه استرس و نگرانی دور باشید. فکر نکنید حتما هتل های لوکس و رستوران های گرانقیمت می توانند برنامه سفر و سفر شما را جذاب و به یادماندنی کنند. بلکه شادی و لذت بردن در کنار همراهانتان است که می تواند یک سفر خاطره انگیز را برایتان رقم بزند.
لذت در سفر

برنامه سفر عالی برای بازگشت

دیگر برنامه ریزی سفر و سفر تمام شد. سعی کنید پس از بازگشت از سفر، یک یا دو روز به خود استراحت دهید و سپس کار خود را آغاز نمایید. جلسات مهم کاری خود را بلافاصله پس از برگشت از سفر برنامه ریزی نکنید. در دو روزی که به خود فرصت می دهید با همکارانتان تماس گرفته و از موارد و اتفاقاتی که در مدت نبود شما رخ داده است، مطلع شوید. اگر بتوانید آهسته تر و آرام وارد محیط کاری خود شوید می توانید قوی تر و موثرتر کار خود را آغاز کنید.
راهکارهایی برای بازگشت از سفرنظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ