چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
پیشرفت فیزیکی 70 درصدی ساخت هتل بومی در ارگ محمدحسین خان نارویی زهک
28\09\1396

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت هتل بومی در ارگ محمدحسین خان نارویی زهک هم اینک با پیشرفت 70 درصدی در حال انجام است.

آریا نارویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروزه گردشگری روستایی با هدف آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم هر منطقه یکی از ظرفیت های توسعه گردشگری در کشور است.
وی افزود: ساخت اقامتگاه های بوم گردی در بافت روستاها از جمله نیازهای گردشگران بحساب می آید.
وی ادامه داد: عملیات ساخت هتل بومی در ارگ سردار محمدحسین خان نارویی در روستای قلعه نو زهک در شمال سیستان و بلوچستان نیز با هدف ارتقای اقامتگاههای بوم گردی، توسط این مجموعه در حال اجراست.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این هتل بوم گردی در قالب استانداردهای هتل سه ستاره و با 17 اتاق تعریف و طراحی شده و به دلیل قرارگیری این بنا بر روی تپه خاکی، منظره زیبایی را برای گردشگرانی که این هتل را برای اقامت انتخاب می کنند به وجود می آورد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت این هتل، امسال مراحل پایانی ساخت آن در حال انجام می شود.
وی با بیان اینکه هم اینک 2 واحد بوم گردی فعال در روستای قلعه نو زهک وجود دارد گفت: ساخت این گونه طرح ها می تواند به عنوان یک الگو برای دیگر روستاهای استان استفاده شود.
به گزارش ایرنا زهک با 900 کیلومتر مربع گستره و 65 کیلومتر مرز زمینی با کشور افغانستان در 220 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و یکی از شهرستان های پنجگانه سیستان است.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ