چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
سفر به چابهار
17\09\1397

جاده های منتهی به بندرچابهار نیازمند ارتقا به آزاد راه هستند

ابراهیم جاوشیری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: بندر چابهار پس از تکمیل فاز نخست توسعه بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه به هشت ونیم میلیون تن نقش مهمی در ترانزیت کالا دارد.
وی بیان کرد: هم اینک چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و اتصال به آب های آزاد اقیانوس هند حتی یک متر آزاد راه و بزرگراه ندارد و سالها تلاش این اداره کل برای ارتقا جاده های این بندر با مشکل رو به رو بوده است.
وی گفت: هم اینک جاده های کم عرض و حادثه آفرین منتهی به بندرچابهار ظرفیت جابجایی کمتر از یک میلیون تن کالا در سال را دارند و این در حالی است که مسئولان انتظار دارند هم توسعه حمل و نقل و ترانزیت شکل گیرد و هم مردم عادی در جاده های مرگ با خیالی آسوده تردد کنند.
مدیرکل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان(ایرانشهر) ادامه داد: جاده های منطقه بلوچستان بدترین شرایط را دارند و محدوده زاهدان به چابهار و به ویژه جاده ایرانشهر- خاش پرحادثه ترین محور است که سالانه شاهد صدها کشته و زخمی هستیم.
جاوشیری با بیان اینکه جاده فعلی مرز ریمدان به سه راهی چابهار-راسک در حد تردد چند خودروی روستایی و در حد دسترسی به روستاها است و هیچ قابلیت تردد کامیون و تریلی را ندارد، خاطرنشان کرد: مرز رسمی ریمدان نیازمند ساخت آزاد راه و بزرگراه است.
وی به پروژه ساخت جاده ساحلی گواتر- چابهار- کنارک- جاسک هرمزگان اشاره کرد و افزود: این محور بعد از گذشت سالها پیشرفت چندانی ندارد و نیاز است محدوده چابهار- گواتر با توجه به نیاز مردم تردد گردشگران و فعالان اقتصادی و شیلاتی سریعتر تکمیل و بهره برداری شود.
مدیرکل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ارتقای جاده های منطقه بلوچستان و به ویژه محدوده ساحلی چابهار وکنارک موجب توسعه گردشگری و حمل و نقل می شود و این امر ضامن اشتغال و توسعه پایدار است.
جاوشیری ادامه داد: پیش از تکمیل پروژه راه آهن چابهار- زاهدان- سرخس ارتقای جاده ها نقش مهمی در جابجایی کالا دارد و باید مسئولان چاره ای برای دوبانده کردن جاده های بین شهرستانی جنوب سیستان و بلوچستان بیندیشند.
وی گفت: با اعتبارات اندک نمی توان جاده ها را ارتقا داد و انتظار توسعه حمل ونقل و ترانزیت داشت.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ