چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
سرمایه گذاری در چابهار
18\09\1397

فرصتی ایده آل برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران با برخورداری از انواع انرژی های نو و تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، امواج و اقیانوس و زمین گرمایی به گنجینه ای با ارزش تبدیل شده که سرمایه گذاران می توانند با برخورداری از تسهیلات ارائه شده از سوی ایران زمینه را برای تولید برق فراهم کنند.

تعداد زیاد روزهای آفتابی این استان در ایران کم نظیر است. علاوه بر این وزش بادهای بیش از 120 روزه و تابش عمود خورشید، این استان را به یک گنجینه بی‌نظیر طبیعی تبدیل کرده است‌.

به گفته احمدعلی کیخا نماینده مردم زابل در مجلس ایران، این منطقه بر اساس مطالعات کارشناسان وزارت نیرو و همچنین کارشناسان فنلاندی از شرایط فوق العاده مناسبی برای تولید انرژی بادی و خورشیدی برخوردار است و متقاضیان زیادی از داخل و خارج ایران برای سرمایه گذاری دارد.

 

دکتر فرهاد شهرکی استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز معتقد است در سیستان مناطق گسترده ایی وجود دارد که از نظر نصب توربین های بادی در جهان بی نظیر و یا کم نظیر است.

به گفته وی وجود مرز گسترده میان این استان با کشور افغانستان و پاکستان و نیاز جدی این دو کشور به منابع انرژی، می تواند فرصت بی بدیلی برایتولید برق و صادرات آن باشد.

در این باره معاون اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بعد از توافق برجام تعداد زیادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی علاقه مند به انرژیهای نو آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان اعلام کردند.

دکتر علیرضا نورا خاطرنشان کرد: بر اساس درخواست متقاضیان داخلی و خارجی، مجوز های لازم و زمین در اختیارشان قرار می گیرد تا بتوانند در تولیدانرژی و صادرات به متقاضیان داخلی و دو کشور افغانستان و پاکستان بدون هیچ مشکلی کار خود را ادامه دهند.

وی اظهار کرد: هزینه های احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی در این استان نسبت به دیگر نقاط ایران پایین تر است و حتی به متقاضیانی که به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه در استان هستند، تسهیلات خوبی پرداخت می شود.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ