چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
راه‌های درآمدزایی از سفر تفریحی از گشت و‌گذار هم می‌شود پول درآورد
29\11\1396

سفر و کار گاهی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. سفر گاهی برای کار است و ماموریت به حساب می‌آید اما فقط سفرهای کاری نیستند که جنبه درآمدزایی دارند. با بعضی روش‌های ساده می‌شود یک سفر تفریحی ساده را هم درآمدزا کرد و آن را به فرصت تبدیل کرد.

بعضی از این روش‌ها نمی‌توانند در تمام نقاط دنیا کارآمد باشند و صرفاً در جایی تجربه و منتشر شده‌اند، اما تجربه هر گردشگر می‌تواند جرقه‌ای برای دیگری باشد تا با الهام از ایده او، یک ایده تازه را عملی کند.

645754756

بعضی از این ایده‌ها در نهایت ناچاری و بی‌پولی به ذهن دیگران رسیده‌اند و خواندن آنها مرور تجربیاتی مهم برای آنها به حساب می‌آید و کمک می‌کند سفر را بدون درماندگی و درنهایت دوراندیشی به فرصتی برای تفریح بدون هزینه تبدیل کنیم. در ادامه بعضی از روش‌هایی را که گردشگران پیش از ما از آن پول درآورده‌اند می‌خوانید.

آموزش و فروشندگی

وندرینگ ارل 42 روش برای درآمدزایی در سفر پیشنهاد کرده و در توضیح آن این طور می‌نویسد: «همیشه ادعا می‌کنم که آدم‌ها می‌توانند خیلی راحت‌تر از آنچه همه تصور می‌کنند سفر کنند. البته لازم است با مثال‌هایی ادعایم را تضمین کنم.» او آموزش زبان را یکی از فرصت‌های پول درآوردن در سفر معرفی می‌کند و می‌نویسد: «فرصت‌های شغلی همه جای دنیا هستند. اگر انگلیسی‌زبان هستید می‌توانید تدریس این زبان را در نقطه‌ای که سفر کرده‌اید شروع کنید و از آن درآمد کسب کنید. می‌توانید قبل از سفر درخواست‌هایی برای مدارس مثلاً در کره‌جنوبی، ژاپن یا تایلند بفرستید و قبلا زمینه کار را فراهم کنید. آموزش موسیقی و هر هنر دیگری هم به همین ترتیب می‌تواند برای‌تان درآمدزایی کند.

اگر فکر می‌کنید فروشنده به دنیا آمده‌اید، می‌توانید از مهارت‌تان در سفر استفاده کنید. در یونان، تایلند و مکزیک یا هر نقطه مناسب دیگری می‌توانید زمینه فروش کالا را فراهم کنید. در این نقاط توریستی مغازه‌ها به افرادی مثل شما که می‌توانند با توریست‌ها و هم‌زبان‌های خودشان ارتباط برقرار کنند نیاز دارند. اگر محصولی پیدا کرده‌اید که فکر می‌کنید ممکن است برای دیگران هم جالب باشد، یا اگر محصول دست‌سازی دارید که می‌توانید در طول سفر آن را بفروشید، به‌جز کار کردن در مغازه‌ها یک راه دیگر هم دارید. فروش آنلاین فرصتی است تا برای سفرتان کمک‌خرج تأمین کنید. حتی فروش چند مورد هم می‌تواند یک هفته دیگر سفرتان را طولانی کند.

لازم نیست محصول شما حتماً یک کالای محسوس باشد. شاید به هنر پرفورمنس آشنا باشید و بخواهید در خیابان‌های یک شهر توریستی نقش بتهوون را بازی کنید و آهنگ‌هایش را با سوت بنوازید تا خرج یک روز را تأمین کنید.

کار روزانه در ازای امکانات

ارل پیشنهاد می‌کند در ازای جای خواب شبانه، در یک هاستل کار کنید. می‌توانید به‌عنوان مسئول پذیرش، نظافت یا هر دو مشغول شوید. هاستل‌های زیادی هستند که به کارمند موقت در فصل رونق گردشگری نیاز دارند و ممکن است شما را به کار بگیرند. چیدن میوه در بعضی از مناطق یک کار فصلی است و کارگرانی دائمی نیاز ندارد. می‌توانید بیرون بروید، یک سبد بردارید و شروع به چیدن میوه‌ها کنید. چنین گزینه‌ای برای مسافران استرالیا کاملاً مرسوم است و دستمزد آن در ازای هر کیلو میوه تعیین می‌شود. علاوه بر آن می‌توانید اتاق، بخشی از میوه‌ها یا دستمزد یا ترکیبی از هر سه را در ازای کارتان درخواست کنید.

راه‌های دیگری هم برای تأمین جا در سفر وجود دارد. چه کسی بدش می‌آید یک جای مجانی برای ماندن پیدا کند؟ اگر از نگهداری خانه یک نفر دیگر بدتان نمی‌آید، یک گزینه برای تأمین مکان اقامت‌تان همین است. گردشگران زیادی هستند که از این خانه به آن خانه می‌روند و در ازای نگهداری از خانه در طول روز، جای خواب و استراحت دارند. این امکان ممکن است تا یک ماه و حتی یک سال هم در خانه‌ای فراهم باشد.

کار آزاد آنلاین یا ویزای کار

اگر سابقه یا علاقه‌ای به طراحی و برنامه‌ریزی، نوشتن یا تجارت در اینترنت دارید یا هرگونه کاری را می‌توانید از راه دور انجام بدهید، این امکان فرصتی برای کسب درآمد در طول سفر است. بعضی از وب‌سایت‌ها مثل Elance.com و Odesk.com هم می‌توانند برای پیدا کردن چنین کاری کمک‌تان کنند. این پلتفرم‌ها کارکنان آزاد را به شرکت‌ها و کارفرماها وصل می‌کنند.

گرفتن ویزای کاری برای تعطیلات هم راه دیگری است که می‌شود سفر را تبدیل به یک تجربه کاری مفید کرد. کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند، کانادا، فرانسه، ایرلند و سنگاپور به خارجی‌ها به خصوص آنهایی که بین 18 تا 30 سال سن دارند چنین ویزاهایی می‌دهند. این بهترین راه برای کار کردن و سفر کردن همزمان است که به شما اجازه می‌دهد تا یک سال در یک کشور دیگر بمانید و حتی شانس‌تان را برای تقاضای کار دائم و ماندن در آنجا امتحان کنید.

وبلاگ‌نویسی هم یکی از راه‌های درآمدزایی از سفر است. گرچه پول درآوردن از یک وبلاگ سفری کار ساده‌ای نیست. زمان و زحمتی که برایش صرف می‌کنید زیاد است، اما شما دنبال مقداری پول اضافه هستید و اگر حاضرید با این روش به دستش بیاورید، این هم یک گزینه است. مسافران زیادی هستند که وبلاگ‌هایی درست کرده‌اند و از سفرهای‌شان در آن می‌نویسند. آنها توانسته‌اند بعد از مدتی به درآمدزایی برسند.

چه مهارتی دارید؟

هرگونه مهارت کوچک و بزرگی می‌تواند راهی برای درآمد شما باشد. کوتاه کردن مو را تجربه کرده‌اید؟ در هاستل محل اقامت‌تان یک تابلو آویزان کنید و اعلام کنید که این کار را برای مسافران انجام می‌دهید. البته اول برای این کار اجازه بگیرید! وندرینگ ارل می‌نویسد: مسافری را به یاد دارم که در کرواسی این کار را می‌کرد و روزانه 40 دلار در می‌آورد. او در سه هاستل تبلیغ کرده بود و یک ماه از این طریق پول جمع کرده بود. بنابراین توانست یک ماه بیشتر در این کشور بماند. ماساژ دادن بلدید؟ این هم یک پیشنهاد دیگر است که می‌تواند خستگی مسافران را بعد از یک روز طولانی در ببرد و شما را هم به پولی برساند.

طراحی سایت هم کاری است که اگر در تخصص‌تان باشد می‌تواند شما را سریع به نتیجه برساند. اگر کسی باشد که نیاز به یک سایت داشته باشد، شما برای کمک کردن به او و راه انداختن کارش به یک کامپیوتر نیاز دارید که احتمالا او در اختیارتان قرار می‌دهد. بعد می‌تواند سایت‌شان را کامل کنید، ارتقا دهید و. . . به این ترتیب از این مهارت هم می‌توانید درآمدی کسب کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد. هر کاری که بلدید برای درآمدزایی در سفر به کمک‌تان می‌آید.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ