چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
راهنما سفر به چابهار
01\07\1398

یکی از موضوعات مهم در راهنمای سفر به چابهار انتخاب فصل مناسب است.چابهار همسایه‌ی دریا است. این شهر به مدار رأس‌السرطان نزدیک است. و قرار گرفتن در مقابل بادهای موسمی هند باعث شده تا آب و هوای منطقه گرمسیری معتدل باشد با اندکی رطوبت.

چابهار شهری است در هر فصل هوای بهار دارد. اما پیش از سفر در نظر داشته باشید که هوای این منطقه شرجی است. در ماه‌های اردیبهشت و خرداد این وضعیت به اوج می‌رسد.

 

موقعیت جغرافیایی شهر  چابهار

چابهار در انتهای جنوب شرقی ایران درکنار آب های گرم دریای عمان و اقیانوس هند نیز قرار گرفته است. چابهار از سمت شمال با شهرستان‌ های ایرانشهر و نیکشهر راه دارد. و از جنوب به دریای عمان. و از شرق با پاکستان و از غرب به استان‌ های کرمان و هرمزگان همسایه است. مساحت شهرستان چابهار حدود ۹۷۳۹ کیلومتر مربع، ارتفاع این شهرستان از سطح دریا ۷ متر و داراى ۱۳۰ کیلومتر مرز خاکی و حدود ۱۱۵ کیلومتر مرز آبى در دریاى عمان است.

برای سفر به چابهار انتخاب‌های بسیاری وجود دارد. اما پیشنهاد ما به شما سفر هوایی است. چرا که مسیر جاده‌ای به سوی چابهار بسیار طولانی است. سفر جاده‌ای به این شهر نیازمند روحیه‌ی ماجراجویی و خستگی ناپذیری است. از بسیاری شهرها تا چابهار باید یک شب را در مسیر توقف کنید.  برای مثال از تهران تا چابهار ۱۸۱۳ کیلومتر است.
اگر یک سفر جاده‌ای برای شما خسته کننده است، پس بهترین انتخاب پرواز تا آسمان چابهار است.

اقامت در چابهار

چابهار مانند هر شهر دیگری به تناسب مسافرانش، محل‌هایی برای اقامت دارد. این شهر علاوه بر گردشگران، مسافران تجاری بسیاری در کشورهای همسایه دارد. 

هتل آپارتمان شوهاز یک مرکز اقامتی راحت در مرکز شهر که دسترسی به احتیاجات مسافر برطرف میکنه و شما با کمترین هزینه در روزهای غیرپیک می تونید اقامتی خوش در چابهار داشته باشید جهت رزرو اقامت در هتل آپارتمان شوهاز با شماره 05435337581 تماس بگیرید .

شکم گردی در سفر ، معرفی بهترین رستوران‌های چابهار

در غذاهای چابهار مانند هر شهر دیگر نزدیک به آب‌ها، ماهی نقش ویژه‌ای دارد. همچنین خرما نیز یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌ها است. از خرما در بسیاری از غذاها استفاده می‌کنند. در راهنمای سفر به چابهار بهترین رستوران‌های چابهار را به شما معرفی می‌کنیم. اما پیش از آن نام غذاهای محلی این شهر را برایتان می‌نویسیم: بتو ماش، شودوده، بتو هواری، ماشینگ، پاکگین ماهیک، کورک، گلو هک، ناروش، کیش و دلگ.

مراکز خرید چابهار

مراکز خرید چابهار طرفداران بسیاری دارند. اجناس با کیفیتی که با قیمت‌های مناسب عرضه می‌شوند دلیل این محبوبیت هستند. از مراکز خرید چابهار می‌توان به این اسامی اشاره کرد: پردیس، صدف، ابریشم، صلحیار، فردوس و تیس.

چابهار و زیبایی‌هایش

چابهار در سایه‌ی تمام محرومیت‌ها زیبایی‌های بی‌شماری دارد. از زیبایی از نگاه مهربان مردمانش شورع می‌شود و در هوای خوش شهر گره می‌خورد. چشمگیری چابهار به هزار رنگی پوشش زنان و دخترانش است. لباس‌هایی با طرح‌های بلوچی و جواهراتی به زیبایی سراسر ایران. یکی از سوغات‌های محبوب چابهار ادویه‌های خاصی است که بوی هندوستان می‌دهند. چشیدن طعم شیرینی‌های محلی را در این سفر فراموش نکنید.همه جاهای دیدنی چابهار در سایت معرفی شده می تونید ببینید و با خیال آسوده به چابهار سفر کنید .

اگر شما هم به چابهار زیبا سفر کردید برای ما خاطره‌ی سفرتان را بنویسید.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ