چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
دانشگاه چابهار
18\07\1398

تحصیل در دانشگاه های چابهار ،که برخی از آنها در جوار خلیج چابهار احداث شده اند و شما می توانید در کلاسی حضور داشته باشید که نمای رو به دریا دارد و باعث می شود شوق فراگیری علم دوچندان شود پس پیشنهاد می کنیم حتما دانشگاه های چابهار در لیست انتخاب دانشگاهای خود قرار بدید و با حضور در شهر چابهار علاوه بر کسب علم با فرهنگ،گویش و سبک محلی و صمیمی زندگی شهر دوران تحصیل خود را خاطرانگیزتر از هر زمان خود کنید.

آزاد اسلامی واحد چابهار

ساختمان این واحد با3 هزار مترمربع زیربنا در مدت 6 ماه تغییر کاربری یافت و مجهز شده است. این ساختمان دارای کلاس های آموزش و کارگاه رایانه ، زبان انگلیسی، کتابخانه و سالن اجتماعات است .هم اکنون 2 هزار و 500 دانشجو در 8 رشته و گرایش در این دانشگاه تحصیل می کنند .دانشگاه ازاد اسلامی واحد چابهار فعالیت خود را از سال 82 با پذیرش 60 دانشجوی کاردانی اغاز کرد .

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار زیر نظر IMO و منطبق با استاندارد STCW 2010 بوده و دارای گواهینامه ISO از مؤسسه TUV NORD اروپا می باشد و در زمینی به مساحت حدود 42 هکتار در شمال شرق چابهار در کنار ساحل زیبای خلیج چابهار و دریای عمان قرار داشته و از جمله دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.

این دانشگاه در سال 1355 با همکاری دانشگاه سات هامپتون انگلستان و دانشگاه سیستان و بلوچستان (تحت عنوان دانشکده دریانوردی و علوم دریایی چابهار) جهت تربیت نیروی متخصص ناوگان دریایی کشور تاسیس شد. مدیریت و راهبری آن توسط پرسنل و مدرسین انگلیسی انجام می گرفت.

در سال 1357 با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران کلیه پرسنل خارجی، دانشگاه را ترک نموده و کلیه امور به استادان ایرانی محول شد.

در سال 1362 یعنی پس از انقلاب فرهنگی اولین دوره دانشجو از طریق کنکور سراسری در این دانشگاه پذیرفته شدند. این دانشگاه در سال 1381 از دانشگاه سیستان و بلوچستان منفک گردید و بعنوان یک مرکز آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی مستقل کار خود را تا سال 1384 ادامه داد و از تیر ماه سال 1384 از مرکز آموزش عالی به دانشگاه ارتقاء یافت و رشته های جدید مهندسی کشتی سازی، مهندسی الکترونیک و مخابرات دریایی و مهندسی شیلات نیز به رشته های قبلی اضافه گردید. در حال حاضر تمام دروسی که قبلاً توسط استادان خارجی تدریس می شد اینک توسط استادان ایرانی من جمله فارغ التحصیلان ممتاز این دانشگاه که دکترای خود را با استفاده از بورس همین دانشگاه از خارج از کشور اخذ نموده اند، ارائه و مدیریت می شود.

این دانشگاه در حال حاضر بعنوان یکی از تخصصی ترین دانشگاههای کشور در دریانوردی و علوم دریایی بوده و دارای 3 دانشکده مهندسی دریا، مدیریت و علوم انسانی، علوم دریایی و بیش از 3700 نفر دانشجو در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد که در آن بیش از 110 نفر عضو هیات علمی کار آموزش و تدریس دانشجویان را بر عهده دارند.

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و تخصصی ترین دانشگاههای دریانوردی ایران است.

در ابتدای تأسیس کلیه مدرسین این دانشگاه اتباع خارجی بودند ولی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر کلیه مدرسین این دانشگاه ایرانی و اغلب فارغ التحصیل همین دانشگاه می باشند.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در سال تحصیلی جاری موفق به کسب رتبه برتر در بین تمامی دانشگاه های سراسر کشور شده است.

این دانشگاه برای اولین بار در ایران فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته های دریانوردی داشته است.

اولین بانوی فارغ التحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دریانوردی از این دانشگاه بوده است.

این دانشگاه از لحاظ سیستم کیفیت آموزشی دارای استانداردهای بین المللی می باشد. اولین مرکز آموزش تخصص های دریایی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار افتتاح گردیده است.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

دانشگاه بین المللی چابهار

دانشگاه بین‌المللی چابهار International University of Chabahar دانشگاه غیر انتفاعی و غیر دولتی است که در سال 1381 هجری شمسی (2002 میلادی) با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری آغاز بکار نموده است.

این دانشگاه به منظور انجام رسالت خود در راستای توسعه آمادگی و تربیت دانشجویان مسئولیت پذیر، خلاق، متخصص، مولد، با وجوه منطبق با ارزش های اسلامی و آرمان های انسانی، ضمن بکارگیری بالاترین استانداردهای دانشگاهی نسبت به طراحی فعالیت های تحصیلی مطابق با شرایط دنیای واقعی امروز اقدام نموده است. مجموعه ارزش ها و اهدافی همچون اعتقاد به دانشگاه پژوهنده و دانایی محور، فراهم نمودن محیطی مناسب و جذاب برای جوانان ایرانی تا ناچار به ترک ایران و ادامه تحصیل در خارج از کشور نشوند، تربیت نیروی متخصص برای کشور بخصوص مناطق آزاد، تقویت فرهنگ ملی در کنار توسعه دانش و مهارتهای فردی، تلاش جهت موفقیت دانشجویان با برنامه ریزی، ساماندهی، مراقبت و ارائه خدمات لازم و تقویت پیوندهای علمی آموزشی و پژوهشی با موسسات آموزش عالی با سابقه و فعال در سطوح ملی و بین المللی، اساس شکل گیری این دانشگاه بوده است.

دانشگاه بین المللی چابهار اولین دوره آموزشی خود را در سطح کارشناسی با همکاری دانشگاه لندن و از طریق برنامه‌های خارجی (ExternalPrograms) آن دانشگاه آغاز نموده و در گذشته توسط سه کالج اقتصاد وعلوم سیاسی لندن (London School of Economics and Political Science) و گلداسمیت (Goldsmiths) و رویال هالووی ( Royal Holloway ) راهبری می گردید.

که با تغییر راهبرد دانشگاه، پذیرش دانشجو ی این دانشگــاه در حـال حاضـر در 14 رشتــه تحصیلــی در مـقطـع کــارشنـاسـی و نیز در 6 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد فعـالیت مـی نماید، که تحصیل موفقیت آمیز در هر یک از این دوره ها منجر به اخذ مدرک با تائیدیه وزارت علوم می شود.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی از طریق کنکور سراسری در رشته های، مهندسی عمران گرایش عمران- مدیریت بازرگانی- مدیریت امور بانکی- مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات- اقتصاد گرایش پول و بانکداری- زبان و ادبیات انگلیسی- مهندسی معماری- مهندسی معدن- اقتصاد و مدیریت- کامپیوتر و سیستمهای اطلاعات- مدیریت صنعتی به صورت پیوسته و در رشته های تحصیلی، آموزش ابتدایی و مهندسی اجرایی عمران به صورت ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید.

همچنین پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نیز از طریق آزمون سراسری و برکزاری کنکور توسط سازمان سنجش در رشته های تحصیلی آمایش سرزمین، مدیریت اجرایی، فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک، مدیریت بازرگانی- بازاریابی و مهندسی عمران گرایش سازه می باشد

IUC در مسیر توسعه ارتباطات بین المللی آموزشی می کوشد تا به فراخور امکانات و برنامه ها ارتباطات آموزشی را در سطح دیگر دانشگاه های معتبر خارجی و داخلی گسترش دهد. در همین راستا ایجاد رشته های کارشناسی ارشد و دکترا به ویژه در زمینه های نو و متناسب با نیازمندیهای علمی تخصصی کشور از فعالیت های توسعه آموزشی دانشگاه محسوب می شود.آموزش کلیه واحدها در دانشگاه بین المللی چابهار به زبان انگلیسی انجام می شود و در زمینه تدریس و آموزش عالی، IUC تلاش می‌کند تا تحصیل با کیفیت مطلوب را برای دانشجویان فراهم کند تا سطح علمی دانشجویان را از نظر حرفه‌ای، فکری و اجتماعی ارتقاء بخشد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی منطقه ازاد چابهار

سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد برای رسیدن به اهداف تجاری و صنعتی پیش بینی شده، در سال 1382 هم­زمان با سفر مقام معظم رهبری، مصوبه­­ی ایجاد مرکز علمی کاربردی شهر چابهار را اخذ نمود و در سال 1387، مرکز علمی کاربردی شهر چابهار در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با 4 رشته کاربردی و پذیرش 67 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود . مرکز جامع علمی کاربردی با رسالت توانمند نمودن شاغلان منطقه در بخش­های تولیدی، صنعتی، خدماتی و اداری و همچنین تربیت جوانان علاقمند برای ورود به این عرصه تاسیس گردید و در حال حاضر با حدود 1300 دانشجو در حدود 20 رشته  با بهره گیری از 100 مدرس در مقاطع  آموزشی کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد در راستای برنامه­ی چشم انداز و سیاست­های دولت محترم انجام وظیفه می­نماید و با توجه به نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی ظرفیت پذیرش دانشجو تا مرز 5 هزار نفر را نیز دارد.

در مجموع، ویژگی­های خاص بازارکار در منطقه آزاد چابهار به دلیل نوع فعالیت­های جاری در چنین منطقه­ای، می­توان نیاز هم­زمان به نیروی کار متخصص و ماهر و هم­چنین نیروی کار غیر متخصص را دانست. از این رو به دلیل وجود شهر چابهار و تغییر تدریجی گرایش­های شغلی مردم منطقه که در مطالب فوق مورد اشاره قرار گرفت، زمینه­ی تأمین نیروی غیرمتخصص فراهم است. با این وجود کمبود نیروی متخصص و ماهر برای جریان بهینه­ی امور  در منطقه آزاد چابهار امری است که مورد توجه مسئولان منطقه آزاد نیز قرار گرفته و برای رفع آن تلاش­هایی مانند تأسیس مراکز دانشگاهی را برای تربیت نیروهای متخصص صورت داده­اند. تلاش در جهت جلب سرمایه­ی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و بالفعل نمودن پتانسیل­های اقتصادی منطقه حرکت دیگری است که موجب جلب نیروهای متخصص از سایر نقاط کشور و هم­چنین تحریک گرایش مردم منطقه به سمت کسب مهارت­ها و دانش­های فنی و تخصصی خواهد شد. این رویه که هم اکنون نیز در جریان است علاوه بر ایجاد پیوند میان فرهنگ مردم منطقه با فرهنگ عمومی جاری در کشور، به مرور موجب می­شود تا با ایجاد اشتغال و هم­چنین ایجاد انگیزه­ی کسب دانش  مهارت برای مردم منطقه که یکی از اهداف اصلی تأسیس منطقه آزاد چابهار  رفع محرومیت از منطقه و ایجاد رشد اقتصادی در بخش جنوب شرقی کشور نسبت به سایر مناطق آن است، محقق گردد.

دانشگاه پیام نور چابهار

دانشگاه پیام نور با دارا بودن 488 مرکز و واحد و قریب به یک ملیون نفردانشجودر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری گسترده ترین مرکز آموزش عالی ایران است.ین دانشگاه از 55 کشور جهان دانشجو پذیرفته و در 5 کشور جهان نیز شعبه دارد .در حال حاضر دانشگاه پیام نور دارای 7000 رشته محل در مقطع کارشناسی ، 150 رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد و 28 رشته گرایش در مقطع دکتری می باشد.پیام نور چهارمین ابر دانشگاه باز دنیا ،اولین دانشگاه باز جهان اسلام و بزرگترین دانشگاه دولتی ایران است.دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که مجوز دارد علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری ، بصورت فراگیر نیز اقدام به پذیرش دانشجو نماید. همچنین این دانشگاه در 5 رشته نیز اقدام به پذیرش دانشجوی مجازی نموده است.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ