چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
برای حمایت از صنعت گردشگری استان، آیین نامه حقوقی قضایی در این باره در حال تدوین و تکمیل است
10\09\1397

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بیان کرد: دادگستری سیستان و بلوچستان از فعالان عرصه گردشگری حمایت حقوقی می کند‌.

رییس کل دادگستری استان گفت: هدف از تهیه این آیین نامه، بهره گیری قوه قضاییه  از تمامی ظرفیت‌ها برای پیشگیری از وقوع جرم و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است‌.

حمیدی بیان کرد: صنعت گردشگری یکی از صنایع بسیار مهم و تاثیرگذار در هر کشوری محسوب می شود، می‌تواند درآمدزا باشد و توسعه و پیشرفت را به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: در کشور موضوع صنعت گردشگری بسیار اهمیت دارد و  از ابعاد مختلف می توان به آن پراخت، گردشگری می تواند از وقوع جرم پیشگیری کند و قوه قضاییه از این ظرفیت به خوبی استفاده می کند.

وی اظهار کرد: هرچه  صنعت گردشگری ارتقا یابد امنیت و توسعه در منطقه بیشتر می شود، استان از امنیت بسیار خوبی برخوردار است که سبب جذب گردشگران شده است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه افزود: حوزه گردشگری در استان دارای  ظرفیت ها و توانمندی های بالایی است که می تواند زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد. با کاهش یافتن هزینه های گردشگران و فراهم کردن تسهیلات به وسیله دولت می توان زیرساخت های لازم را در استان ایجاد و گردشکران را به حضور در این منطقه ترغیب کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم گفت: استان جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که ابزاری برای رهایی از فقر و محرومیت به ویژه مناطق روستایی است، گردشگری می تواند سبب درآمدزایی و رشد اقتصادی در استان شود.

مجتبی میرحسینی اظهار کرد: شرایط ویژه استان و داشتن مرز آبی از طریق اقیانوس هند می تواند سبب توسعه گردشگری دریایی شود.

وی افزود: ضروری است برای توسعه گردشگری در استان از همه ظرفیت های طبیعی و تاریخی با ایجاد زیرساخت های مناسب و حمایت های حقوقی و قضایی استفاده کرد.

وی با بیان این که توسعه حمل و نقل ریلی و کم شدن هزینه ها یکی از  مهم‌ترین راه های خارج شدن از بن بست گردشکری است ادامه داد: با توجه به بالا بودن هزینه های سفر به استان می طلبد برای افزایش سفر به این منطقه یارانه هایی پیش بینی شود تا همه علاقه مندان بتواند از این جاذبه ها دیدن کنند.

حمیدیان معاون پیشگیری از وقوع جرم استان هم گفت: برای حمایت از ظرفیت سازی در صنعت گردشگری استان، کمیته هایی از ادارات و سازمان‌های مربوطه تشکیل شده است .

کردستانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان هم با اشاره به اینکه صدا و سیما ۵۰ درصد از حجم برنامه هایش را با محور گردشگری تولید و پخش می کند، گفت: بهره گیری از تمام ظرفیت‌های استان، آموزش و فرهنگ سازی از مهمترین نیازهای توسعه این صنعت است.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ