چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
ایجاد اشتغال برای همه افراد جویای کار در سیستان و بلوچستان
19\10\1396

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: صنعت گردشگری به عنوان یکی از صنایع مهم از جنبه‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی از لحاظ اشتغال‌زایی می‌تواند به عنوان یکی از صنایع پیشرو، سهم بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصادی داشته باشد.

مجتبی میرحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  در زاهدان اظهار کرد: حجم اعتباری که در حوزه گردشگری بین‌المللی جابجا می‌شوند بالغ بر یک تریلیون و دویست میلیارد دلار می باشد که از درآمدهای نفتی اعضای اوپک بیشتر است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اعلام ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور، «فارغ‌التحصیلان و دانشجویان تمام رشته‌های دانشگاهی می‌توانند با ثبت نام در سایت tourismcalendar درخواست خود را برای فعالیت به عنوان توراپراتور مجازی اعلام کنند.

وی تصریح کرد: پس از انجام مراحل  ثبت‌نام، بررسی‌های اولیه توسط کار‌شناسان معاونت گردشگری انجام می‌شود،تا متناسب با رشته تحصیلی و علاقه مندی افراد در یکی از شاخه های گردشگری جذب توریست رابه صورت مجازی انجام دهند. 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی از اهداف مهم اجرای این طرح است، یادآور شد: دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که در این حوزه به عنوان توراپراتور مجازی فعالیت می‌کنند بابت جذب گردشگر مبالغی را به عنوان دستمزد دریافت خواهند کرد. 

وی  افزود: این روش در جذب گردشگران و رشد و توسعه صنعت گردشگری و همچنین فعال شدن تاسیسات گردشگری موثر است.

میرحسینی گفت: دقیق تر شدن آمارهای ورودی و خروجی گردشگران ، بکارگیری ابزار های تبلیغات اینترنتی با توجه به تعداد بالای کاربران و چند رسانه ای بودن تبلیغات در عرصه فضای مجازی و تاثیر فوق العاده آن، ارائه خدمات گردشگری به صورت آنلاین و سهولت استفاده از این فرآیند با توجه به فراگیری استفاده از رایانه ها، تبلت ها و موبایل های هوشمند و در نتیجه فرامکانی و فرا سرزمینی شدن فضای مجازی و استفاده از این ظرفیت برای جذب گردشگران خارجی  وبکارگیری ظرفیت 24ساعت در هفت روز یعنی لحظه به لحظه زمان ها برای  انجام فعالیت های گوناگون در گردشگری الکترونیکی از جمله ظرفیت های فضای مجازی برای ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گردشگری می باشد. 

وی ادامه داد: یکی از اهداف اجرایی شدن و تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد درآمد مناسب برای اقشار مختلف خصوصا اقشار آسیب پذیر جامعه است که هر کس به قدر نیاز و هزینه اش درآمد داشته باشند. که گردشگری بعنوان پیشران اقتصاد مقاومتی می تواند برای همه اقشار جامعه کسب و کارهای جدید ایجاد نماید. 
 
این مسؤول اضافه کرد: سهم اختصاص ‌داده‌شده به سازمان میراث ‌فرهنگی از اعتبار اشتغال روستایی۱۱هزارمیلیارد تومان ازمحل صندوق توسعه ملی در قالب تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 10هزار نفر با بازپرداخت مناسب می باشد. 

وی ادامه داد:گردشگری و صنایع دستی نقش و جایگاه جدی در این طرح دارد به گونه ای که ۱۰درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و ۱۰درصد به حوزه گردشگری اختصاص یافته است که باید با تعریف پروژه‌هایی در این دو حوزه از اعتبار اختصاص‌یافته برای ایجاد اشتغال، رشد و توسعه روستاها استفاده کرد.

میرحسینی اضافه کرد: افراد علاقه مند به فعالیت در زمینه گردشگری  با تعریف پروژه‌هایی درحوزه های طبیعت‌گردی، بوم‌گردی و... می توانند از این اعتبار برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 10هزار نفر استفاده نمایند و با توجه به اینکه51درصد جمعیت استان در روستاها و مناطق عشایری زندگی می کنند این تسهیلات فرصت ویژه‌ای را در اختیار مردم استان قرار می دهد. 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به این‌که موضوع اشتغال یکی از مباحث مهم کشور است، این طرح با فوریت اجرایی می‌شود  لذا کلیه افراد علاقه مند به فعالیت در حوزه گردشگری می توانند با تعریف پروژه‌های اشتغال‌زا در زمینه های یاد شده از این فرصت استفاده ویژه نمایند.

وی افزود: در عصر حاضر، گردشگری بعنوان بزرگترین پدیده جامعه بشری کلید حل فرا چالش بیکاری در جامعه ما می باشد.

میرحسینی بیان کرد: تسهیلات موردنظر بدون اتلاف وقت پس از تصویب شورای اشتغال در استان‌، در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ