چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
افزایش امید به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان
19\11\1396

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: امید به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.

مجتبی میرحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: امید به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان افزایش یافته است و این نگاه محصول تلاشهای صورت گرفته دستگاههای مختلف، رسانه ها، بخش خصوصی و باور مردم به توسعه بر محور گردشگری می باشد که در 2 سال گذشته برای ترسیم سیمای جدید سیستان و بلوچستان و افزایش تقاضای سفر به این استان بوده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به پایان عملیات ساختمانی و تجهیز یک واحد هتل آپارتمان در زاهدان، مراحل صدور پروانه بهره برداری، نرخ نامه و تعیین نام در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان در حال تکمیل می باشد و پس از طی شدن مراحل قانونی لازم، این واحد به مجموعه تاسیسات گردشگری استان افزوده خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: 2 هتل و یک هتل آپارتمان نیز در شهرستان چابهار پس از تکمیل مراحل ساختمانی و تجهیز مراحل صدور پروانه بهره برداری را طی خواهند نمود و قبل از نوروز ۹۷ به مجموعه تاسیسات گردشگری استان افزوده خواهند شد.

وی از افتتاح ۱۵واحد بومگردی در دهه فجر خبرداد و گفت: ۸۰ واحد بوم گردی دیگر نیز متقاضی راه اندازی در روستاهای سیستان و بلوچستان مراحل ایجاد، تکمیل، تجهیز و صدور پروانه بهره برداری را در حال طی کردن هستند که سعی خواهد شد با مشارکت فعال مردم بخش اعظم این پروژه ها قبل از نوروز ۹۷ به تاسیسات گردشگری استان افزوده شود.

میرحسینی گردشگری را راه حل بسیاری از مشکلات معیشتی و اقتصادی امروز جامعه دانست و افزود: با بهره برداری از سایر تاسیسات گردشگری در سطح استان در دهه مبارک فجر و قبل از نوروز۹۷ شامل مجتمع های گردشگری چند منظوره در زابل، اقامتگاههای بوم گردی، سفره خانه سنتی در زاهدان، هتل، هتل آپارتمان و... در آستانه نوروز شاهد افزایش تاسیسات گردشگری و ارتقاء سطح خدمات به گردشگران خواهیم بود.

وی گفت: در بازار رقابتی امروز نمیتوانیم تنها به صرف داشتن مناطق گردشگری و ابنیه تاریخی اقدام به جذب گردشگر نماییم، چرا که ارکان متعددی در زمینه جذب و ماندگاری گردشگران به منظور ثروت آفرینی و کسب درآمدهای اقتصادی بیشتر موثر هستند که یکی از اصلی ترین آنها که در اولویت معاونت گردشگری قرار دارد مقوله اقامت گردشگران در مناطق مختلف روستایی و شهری استان است که روند رو به رشدی را طی می کند.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ