چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
آینده گردشگری در سیستان و بلوچستان امیدوار کننده است
26\10\1396

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: صنعت گردشگری مسیر رو به رشد خود را طی می کند و میتوان گفت آینده گردشگری در سیستان و بلوچستان بسیار امیدوار کننده است.

مجتبی میرحسینی امروزدرگفت وگوبا خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: با توجه به این که غذاهای محلی نشان دهنده فرهنگ هر منطقه هستند باید در سفره خانه های سنتی جایگاه بیشتری داشته باشند.

 افزود: امروزه با توجه به زمان طولانی اشتغال، شهرنشینی و کمبود وقت خانواده ها به سمت غذاهای آماده و فست فود تمایل پیدا نموده اند و این امر باعث به خطر افتادن سلامت آنها می شود، به همین دلیل ارائه غذاهای محلی توجه به سلامت جامعه است و باید بیشتر از غذاهای محلی در رستوران ها و سفره خانه‌های سنتی استفاده شود.

این مسئول غذای محلی را غذای سلامت انسانها برشمرد و افزود: سفره گردشگری بدون غذاهای محلی معنا ندارد.
وی گفت: کار گردشگری، کار با انسان هاست و دشواری آن به این دلیل است که باید برای هر گردشگر، ایده جدیدی داشته باشیم به همین منظور ایده ها و خلاقیت های مختلفی نیاز داریم که بتوانیم نگاه گردشگران را با خود همراه سازیم.

میرحسینی با اشاره به اینکه در گردشگری به نگاه های نو نیاز است، بیان کرد: بخش خصوصی با طراحی فضا، به کار گیری نیروهای مجرب و تنوع بخشیدن درارائه محصول با استفاده ازخلاقیت نقش اصلی را در این زمینه ایفا می کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: سال ۹۴  در زاهدان فقط یک سفرخانه سنتی وجود داشت که درسال ۹۶این تعداد به ۶ سفره خانه رسیده و این افزایش در تمامی بخش های گردشگری قابل مشاهده است و به این معنی است که صنعت گردشگری مسیر رو به رشد خود را طی می کند و میتوان گفت آینده گردشگری در سیستان و بلوچستان بسیار امیدوار کننده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد تاسیسات گردشگری با توجه به المانهای منطقه علاوه بر تنوع بخشی به جاذبه ها درمقصد، می تواند در فرهنگ هر منطقه نقش بسزایی ایفا کند بنابراین در کنار سایر ظرفیت های استان  باعث جذب گردشگر می شود.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ