چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
هیچهایک چیست | راهنمای هیچهایک در ایران
14\09\1396

هیچهایک چیست؟ کلماتی مثل هیچهایک یا کوله گردی که این روزها بسیاری از ما درباره اش شنیدیم و یا تو بیو پروفایل اینستاگرام خیلی از ایرانگرد ها و جهانگردها، این کلمه ناآشنا رو شنیدیم درواقع یک سبک سفر کردن هست، یه سبک زندگی کردن سفر هست!

وقتی میگیم زندگی کردن سفر منظورمن رها کردن خودتون از روش های حمل و نقل معمول و تجربه کامیون سواری و یا وانت سواریِ، یعنی خبری از هتل 5 ستاره نیست، رستوران های معروف شهرها رو هم نمی تونین امتحان کنید، خلاصه از بیرون خیلی سخته! مطمئنا این سوال پیش میاد که با این همه سختی چرا باید هیچهایک کرد؟ خب کافیه صبور باشید و به خوندن مطلب ادامه بدین، چون در ادامه، جواب تمام سوال هاتون رو با کلی دلیل گفتیم. اینکه هیچهایک چی هست، هیچهایکر به کی میگن و مزایای این نوع از سفر کردن جز "سفر ارزان" چیه؟ بنابراین با ما همراه باشید در راهنمای هیچهایک در ایران و توضیح اینکه هیچهایک چیست ...
 

کمی بیشتر درباره این نوع از سفر

هیچهایک چیست و چه مواردی می تواند راهنمای هیچهایک باشد، جواب این سوال واقعا ساده اس و تو دو خط میشه اون رو نوشت، اما اینکه هیچهایک چیست و چرا باید به قول جوونای امروزی " هیچ " کرد و اصولش چی هست، داستانیه که برای تعریف کردنش این مطلب نوشته شده. داستان مسافری که به جای خریدن بلیط، کوله به دوش می ایسته گوشه بزرگراه و یا جاده های خاکی بین روستایی، دنبال ماشین سواری، کامیون و یا حتی وانتی که اون رو به مقصد برسونه. مسافری که وقتی همون یه دونه ماشین ایستاد باید بهش بگه پولی پرداخت نمیکنه در ازای لطف راننده اما در طول مسیر باهاش هم صحبت میشه و می تونن برای چن ساعت همسفر باشن. می دونیم عجیب به نظر میاد اما مردم عاشق آشنا شدن با این روش از سفر کردن هستن، بنابراین هرچند کمی سخت اما می تونین بدون پرداخت هزینه به مقصد برسید و در عین حال هم با افراد مختلف محلی آشنا و هم صحبت بشین. البته داستان جالب تر از این حرفاست و ما براتون خلاصه اش کردیم، در ادامه هم از مزایای این نوع سفر براتون میگیم ....
هیچهایک چیست

مزایای هیچهایک در ایران و هیچهایکر بودن

هیچهایکر ها سفر و جاده میشه کلاس درس براشون. یاد میگیرن که برخوردی صمیمی داشته باشن، اعتماد بنفس داشته باشن. اینکه ساده سفر کنن، با پول خیلی کم اون هم تنها برای وقتی که نیازه، اینکه با افراد محلی هم صحبت بشن و یاد بگیرن به عقاید اون ها هرچند مخالف، احترام بگذارن. مدیریت بحران هم که جای خود داره، مثلا شما نه هتل رزرو کردی و نه جای مناسبی برای چادر برپا کردن پیدا می کنی، خب چاره چیه، باید خودت رو به ساحلی، پارکی، اقامتگاه ارزون حتی گاهی برسونی و یا از محلی ها درخواست جای خواب کنی. اما بیشتر از نقشه خوانی و یاد گرفتن لهجه و حتی زبان های مختلف، یاد میگیرن که خودشون باشن، بدون در نظر گرفتن نکاه گاهی قضاوت کننده افراد، اینکه لذت ببرن از لحظه از سفر، از ساده ترین چیزها. برای هیچهایکر ها قضیه فقط کاهش هزینه سفر و سفر ارزان نیست، بلکه زندگی کردن سفر هست، اون هم لحظه به لحظه.
هیچهایک چیست

وسایل مورد نیاز برای هیچهایکر ها

وقتی هیچهایکر باشی می دونی که بستن کوله ات مهمترین قسمت سفر ارزان شما هست، بنابراین سبک و مطمئن باید بسته بشه. بنابراین پول بردار اما نه خیلی زیاد! چادر، زیر انداز، کیسه خواب، چراغ قوه و وسایل درست کردن آتش فراموشت نشه. غذای کنسروی و غذاهای خشک هم واجب هست. لوازم بهداشتی و لباس راحت هم سفر رو براتون آسون تر می کنه. خوشرویی، ادب، اعتماد به نفس، شجاعت و ... هم اگر همراهتون نبرید، مطمئنا وقتی برگردین به عنوان سوغات سفر تو کوله تو هست و این یکی از همون مزایایی هست که گفتیم. البته تا فراموش نکردیم بگم که مقوا و ماژیک هم فراموش نشه، برای نوشتن مقصد روی اون و بالا گرفتنش کنار جاده.
هیچهایک چیست

راهنمای هیچهایک در ایران

هیچهایک کردن تو ایران سخت نیست و هیچهایکر هم اتفاقا زیاد داریم. کافیه اراده کنید، لباس های رنگی بپوشید تا راننده ها بتون اعتماد کنن، عینک آفتابی نزنید که ترسناک بشید! کنار پمپ بنزین و عوارضی ها بایستید تا راحت تر ماشین یدا کنید و مراقب باشین تا امنیت تون هم تامین باشه و خیلی موارد دیگه که تو مقالات راهنمای هیچهایک، هیچهایکر شدن و سفر ارزان در مجله همگردی ازش زیاد گفته شده.
هیچهایک چیستنظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ