چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
شش موردی که می توانند بودجه سفر شما را تمام کنند !
11\09\1396

در این مطلب درباره بودجه سفر و هزینه سفر برایتان گفته ایم. چه در سفر باشید و چه نباشید، مطمئناً دوست ندارید پولی را که به سختی جمع کرده اید با خرج های اضافی ای که می توان از آن ها اجتناب کرد، از بین ببرید. بعد از 5 سال سفرکردن، من یکی دو نکته را یاد گرفته ام بیشتر ازطریق آزمایش و خطا که دوست دارم با شما در میان بگذارم. در ادامه بهترین توصیه های من در مورد موارد هدر دهنده پول که می توان از آن ها اجتناب کرد آمده است.

1) حواستان به نوشیدنی ها باشد

سفر می تواند شما را تشنه کند. شما احتمالاً متوجه خواهید شد که در سفر، هزینه زیادی برای نوشیدنی هایتان می کنید، مقداری آبمیوه اینجا، یک لاته گران قیمت آنجا، و دو بطری آب معدنی اضافی برای وقتی که تشنه تان شود، اینها همگی بودجه سفر شما را هدر می دهد و می شود هزینه سفر. بنابراین وقتی بیرون هستید، نوشیدنی های محلی را امتحان کنید که ارزان تر هستند. از پذیرش هتل یا مردم بپرسید که افراد محلی برای تفریح کردن کجا می روند، به این شکل از گیر افتادن در دام های توریستی جلوگیری می کنید. در بسیاری از کشورها، قهوه یک نوشیدنی گران و لوکس محسوب می شود. از رفتن به کافه های زنجیره ای مانند استارباکس یا دانکین دوناتس اجتناب و سعی کنید به باریستاهای محلی بروید. بعضی اوقات ممکن است یک طعم محلی را تجربه کنید، کسی شیر جو دوسر ایسلندی نمی خواهد؟ یک قهوه معمولی سفارش دهید که قابلیت پرکردن مجدد را برخلاف آن گزینه های گران قیمت مانند کاپوچینو یا قهوه لاته که باید هربار دوباره سفارش دهید، داشته باشد.

نوشیدنی

2) سوغاتی ها

سوغاتی مانند یک خاطره است که شما با خودتان به خانه می آورید و نگهش می دارید. گشتن مغازه ها برای پیداکردن یک چیز بامزه و به یادماندنی شیوه خوبی برای معاشرت با افراد محلی است، زبان آن منطقه را بیشتر تمرین می کنید و خریدتان را هم انجام خواهید داد.  شما معمولاً بیش از چیزی که قصدش را داشتید خرید می کنید (و بیش از مقداری که در چمدانتان جا شود). وقتی برای خرید کردن می روید، یک ایده کلی از چیزی که به دنبالش هستید داشته باشید: یک بومرنگ از استرالیا، یک تخم شترمرغ از آفریقای جنوبی، یا یک عروسک پوشالی از بلاروس. این باعث می شود بیشتر بر روی خواسته تان تمرکز داشته باشید. در طول روز چشمانتان باز باشد، حتی اگر قصد خرید کردن ندارید، شاید تصادفی به چیزی منحصربه فرد بربخورید.

بازار لوازم سنتی

3) شارژ تلفن همراه و اینترنت خط تلفن

شارژ تلفن همراه و اینترنت خط تلفن را باید جزو جدا نشدنی هزینه سفر و بودجه سفر خودتان بدانید.اگر تنظیمات گوشی همراه خود را تغییر ندهید، استفاده از آن در خارج از کشور می تواند هزینه زیادی داشته باشد. تا زمانی که اتصال وایرلس تان برقرار است می توانید از وای فای هرکسی در خارج از کشور استفاده کنید، اما داستان اینترنت خط تان متفاوت است. حتماً با اپراتور خط تان در مورد امکانات بین المللی اش مشورت کنید. گاهی اوقات می توانید با هزینه کمی و به مدت محدودی از امکانات بین المللی خط تان استفاده کنید. هرگاه استفاده از وای فای مقدور بود، اینترنت خط تان را خاموش و از وای فای استفاده کنید! همیشه هات اسپات گوشی تان را روشن نگه دارید و به صورت اتوماتیک به شبکه محلی متصل شوید. همیشه قبل از حرکت مناطق تحت پوشش Skyroam را چک کنید، و با تنظیمات آن هماهنگ شوید. لازم نیست ثبت نام کنید و یا حتی بدانید که به چه شبکه های محلی ای متصل هستید.

تلفن همراه

4) پول رایج و نرخ کارت های اعتباری

بعد از مشخص شدن بودجه سفر و هزینه سفر ، نوبت به نحوه خرج کردن می رسد و دسترسی به حساب. شما می توانید قبل از حرکت با بانک تان هرگونه امکانی برای ATM های بین المللی و یا امکان افزایش موجودی مستقیم در هنگام سفر را چک کنید. بسیاری از بانک ها درصدی را برای هر انتقال برمی دارند مخصوصاً برای برداشت از خودپردازها. وقتی تلفنی با بانک تان در ارتباط هستید، حتماً نام کشورهای موجود در برنامه سفرتان را بگویید، اگر به درستی در مورد کشورهای مقصدتان اطلاع رسانی نکنید ممکن است کارت تان مسدود شود. و این می تواند شروعی بد برای تعطیلات شما باشد!

یورو

5) نرخ هواپیمایی ها و هزینه های مازاد

خرید بلیط را می توان یکی از مهم ترین قسمت بودجه سفر و هزینه سفر دانست. همه روزه شرکت های بیشتری هزینه های مازاد را اضافه می کنند، برای صندلی، برای غذا و یا برای کیسه های بیشتر. از استرس و زحمت اضافه بوسیله خرید آنلاین بلیط قبل از سفرتان، جلوگیری کنید. قبل از پروازتان، بوسیله کد تاییدی که در اختیار دارید به پروفایلتان در سایت ایرلاین بروید و تمام موارد اضافی را که می خواهید پیش خرید کنید. یک صندلی کنار راهرو در قسمت اکونومی میخواهید؟ آنلاین آن را بخرید. یکی دوتا کیسه بیشتر می خواهید؟ آنلاین آن را بخرید. اگر هرکدام از این موارد را در فرودگاه بخواهید تهیه کنید، ایرلاین مربوطه پول بیشتری از شما خواهد گرفت.

هواپیما

6) هزینه های اضطراری

هدر مواقعی که اصلاً انتظارش را ندارید تصادفات پیش می آیند. ممکن است دل درد بگیرید و یا هنگامی که از پله های اسپانیایی بالا می روید، مچ پایتان پیچ بخورد. در این گونه موارد از بیمه سفرتان متشکر خواهید بود. خرید بیمه را جزو بودجه سفر و هزینه سفر خود قرار بدهید. یک بیمه کامل خریداری کنید که تمام هزینه های غیرقابل برگشت و همچنین هزینه های پزشکی اورژانسی را تحت پوشش قرار دهد. دنبال بیمه ای باشید که قبل از حرکت شما را همانند زمانی که  در جاده هستید پوشش دهد. من تحت پوشش یک برنامه سالانه در World Nomads هستم و اگر تأخیر داشته باشم، پروازی را از دست بدهم و یا در طول سفر سرمای سختی بخورم تحت حمایت خواهم بود. همچنین بیمه نامه های سفر برای پوشش سبک های خاصی از مسافرت نیز وجوددارد، آیا شما یک عکاس هستید؟ پس حتماً بررسی کنید که بیمه نامه تان گم شدن و یا دزدی وسایل الکترونیکی را پوشش دهد. آیا شما عاشق ماجراجویی ورزشی هستید؟ بیمه نامه هایی برای شما نیز وجوددارد. حتی اگر بهترین سناریو برای سفر را هم داشته باشید، بیمه نامه می تواند خیلی بیشتر خیال شما را راحت کند.

هواپیما 2نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ