چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
اشتغالزایی بیش از 44 هزار نفر در بخش کشاورزی سواحل مکران
07\09\1396

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سواحل مکران یکی از مستعد ترین نقاط جهان برای کشاورزی و پرورش میوه‌های گلخانه‌ای است.

رضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در امتداد سواحل مکران شامل شهرستان‌های چابهار و کنارک بیش از 100هزار هکتار اراضی حاصلخیز را به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می‌رود.

وی افزود: از میان بیش از 12هکتار اراضی مستعد کشاورزی در شهرستان چابهار و  10 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی زراعی و باغی نیز در شهرستان کنارک وجود دارد که با کاشت انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری، سبزی و صیفی و زراعی برای بیش از 44هزار شغل ایجاد شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان، در بخش کشاورزی شهرستان چابهار سالیانه 80 هزار تن انواع محصولات پرارزش و متنوع باغی، 500 هزار تن محصولات زراعی، سبزی و صیفی فصلی و خارج فصل و گیاهان علوفه‌ای تولید می‌شود‌.

نجفی تصریح کرد: بخش مهمی از اراضی شهرهای چابهار و کنارک را موزستان‌ها تشکیل می‌دهد، به طوری که با کشت حدود چهار هزار هکتار موز در بخش زرآباد، دهستان کهیر، باهوکلات چابهار، شیرگواز و عورکی برای بیش از 18هزار نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: در هر هکتار باغات موز بطور متوسط 35 تا 40 تن موز برداشته شده و علاوه بر مصرف در استان سیستان وبلوچستان به استان‌های همجوار هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی ارسال میشود.  نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ