چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
چابهار نقطه اتصال ۲ کانون جمعیتی حاشیه اقیانوس هند وآسیای میانه است
01\09\1396

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار نقطه اتصال ۲ کانون جمعیتی کشور‌های حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان با پوشش دهی بیش از ۲ میلیارد نفر است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار  در نشست با رئیس و اعضای شورای راهبردی روابط خارجی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار یکی از بهترین نقاط ایران برای توسعه روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی با کشور‌های همجوار است و می‌تواند موجب توسعه محور شرق شود.

وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار اقدامات خوبی برای اشتغال و تولید انجام داده است به طوری که سال گذشته ۱۹۷ قرارداد تولیدی داشته ایم.

وی گفت: منطقه آزاد چابهار در زمینی به مساحت ۱۴ هزار هکتار و ۹ پیکره که در بیش از ۲۳ سال گذشته نقش مهمی در توسعه سیستان و بلوچستان داشته است از این پس نیز می‌تواند نقش ملی و بین المللی برای توسعه کشور ایفا کند.

وی ادامه داد: چابهار تنها گزینه اتصال افغانستان به آب‌های اقیانوسی و آزاد است و می‌تواند کالا‌های آن کشور را به دنیا صادر کند و در واردات کالا‌های افغانستان نقش داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این بندر با ۱۳۵ کیلومتر مرز خاکی و ۱۱۵ کیلومتر مرز دریایی، ظرفیت خوبی برای تجارت، ترانزیت، گردشگری و کشاورزی دارد.

وی تصریح کرد: چابهار ۱۰۰ هزار متر مکعب آب نیاز دارد که باید برنامه ریزی لازم برای تامین این آب از طریق اقیانوس انجام شود.

کردی راه اندازی خط منظم کشتیرانی را خواستار شد و افزود: هم اینک به دلیل نبود خط مستقیم کشتیرانی حمل و نقل توسعه چندانی نداشته است.

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و هیات همراه امروز وارد فرودگاه کنارک شدند و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد و فرماندار چابهار قرار گرفتند.

این هیات در سفری سه روزه علاوه بر بازدید از ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی چابهار در نشست‌هایی با مسئولان و فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات پیش رو را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ