چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
بایدها و نبایدها در آداب و رسوم کشورهای مختلف !!
29\08\1396

دنیا پر است از کشورهایی با آداب و رسوم و فرهنگ متفاوت. رفتارهایی که باید انجام داد و رفتارهایی که نباید.

برخی از این بایدها و نبایدها، امری ضروری و قانونی می باشند و در صورت انجام دادن یا ندادن، مجازات هایی شامل حال افراد می شود و برخی دیگر تنها عاداتی مرسوم هستند که جزئی از فرهنگ مردم شده اند و انجام ندادنشان، مردم آن منطقه را ناراحت کرده و حتی ممکن است باعث ایجاد درگیری شود، بنابراین دانستن آداب و رسوم و فرهنگ هر ملت و کشوری پیش از سفر به آنجا یک امر ضروری است زیرا ممکن است روحتان هم خبر نداشته باشد، کاری که در فرهنگ شما امری عادی محسوب می شود، جزو آداب و رسوم زشت کشور دیگر خواهد بود و موجب دردسرهای بزرگ می شود. با همدیگر، برخی از این بایدها و نبایدها را در بعضی کشورها بررسی می کنیم.

فرهنگ

آدامس جویدن در سنگاپور ممنوع !!

قضیه از آنجا آب می خورد که سال ها پیش، سنگاپور پر شد از آدامس هایی که در اماکن عمومی به در و دیوار و زمین چسبیده بود و تمیز کردنش برای رفتگران به کابوس تبدیل شده بود و دولت تصمیم گرفت، خرید و فروش، حمل و جویدن آدامس را جز در موارد پزشکی و با نسخه پزشک، ممنوع و دارای مجازات های سنگین مانند زندان های طولانی و جریمه نقدی حتی برای گردشگران خارجی نمود. مردم سنگاپور گاهی برای آزادانه آدامس جویدن به کشور همسایه می روند. 

فرهنگ

در برزیل از انگشت شست استفاده نکنید !!

نشان دادن انگشت شست در فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به نشانه تایید کردن می باشد اما در برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین مانند برزیل، نشانه توهین و بی احترامی محسوب می گردد.

فرهنگ

وقتی چوب غذاخوری چینی دردسرساز می شود !!

غذا خوردن با چاپ استیک یا همان چوب غذاخوری در فرهنگ چینی به اندازه کافی دشوار هست، حالا باید این را هم بدانید که این چوب ها را هیچوقت نباید به طور عمودی در ظرف برنج فرو کنید. این کار نشانه بی احترامی به مردگان میزبان می باشد.

فرهنگ

کف دستتان را پنهان کنید !!

شاید برایتان پیش آمده که برای نگه داشتن تاکسی، کف دستتان را به سمت آن گرفته اید اما در یونان به هیچ عنوان نباید این کار را انجام داد زیرا طبق فرهنگ یونان، این کار نشانه توهین به شخص مقابل است، خصوصا اگر کف هر دو دست را به سمت طرف بگیرید. برای نشان دادن عدد پنج با دست، بهتر است کف دستتان را به سمت خود بگیرید.

کفش ها را دربیاورید !!

در کشورهای آسیایی، هنگام وارد شدن به منزل باید کفش را از پا درآورد. در اکثر این کشورها، مردم برروی زمین می نشینند و فرش هایشان را تمیز نگه می دارند و با کفش وارد شدن، در فرهنگ آسیایی ها توهین بزرگی به صاحبخانه محسوب می شود.

در چین غذایتان را تا آخر نخورید !!

اگر در منزل یک شخص چینی، غذایتان را تا آخر بخورید، درواقع می خواهید به او بفهمانید که غذای کافی برایتان آماده نکرده و یا اینکه پذیرایی خوبی نداشته، بنابراین حتی اگر می خواهید که اسراف نشود، سعی کنید که مقدار کمی غذا درون طرف خود باقی بگذارید.

فرهنگ

سکوت محض در کره جنوبی !!

در کره جنوبی، آرامش محض برقرار است و مردم در اماکن عمومی، زیاد صحبت نمی کنند و در صورت لزوم، آهسته حرف می زنند. از بایدها و نبایدهای مرسوم در این کشور، بلند صحبت کردن در وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس است که انجام دادنش کاری ناپسند محسوب می شود.

فرهنگ

در فرانسه در انتخاب گل دقت کنید !!

انتخاب کردن و هدیه دادن گل در فرانسه، تشریفات زیادی دارد، از جمله اینکه نباید تعداد گل ها فرد باشد، اما عدد 13 هم نباید باشد. گل هایی مثل داوودی و سوسن، مخصوص مراسم عزا می باشد. رنگ زرد، نشانه نفرت و رنگ سفید، تنها برای عروسی است. درضمن اگر شخصی شما را برای شام به منزلش دعوت کرد، باید صبح همان روز یک دسته گل برایش بفرستید.

فرهنگ

اینجا تایلند است، به پادشاه احترام بگذارید !!

در تایلند دررابطه با پادشاه و خانواده او به هیچ عنوان، آزادی بیان وجود ندارد. بارها پیش آمده که گردشگرانی از کشورهای خارجی، به دلیل انتقاد یا توهین به خانواده پادشاه تایلند، حتی در فیسبوک، دستگیر و زندانی شده اند، پس مراقب صحبتتان باشید و اصلا در مورد مسائل سیاسی حرف نزنید.

فرهنگ

تمیز کردن بینی در برزیل، ناپسند است !!

تمیز کردن بینی در جمع در بسیاری از کشورها مشکل آفرین نیست، اما در بسیاری کشورها نیز مانند برزیل، کاری نفرت انگیز و ناراحت کننده می باشد، بنابراین اگر مجبور به انجام این کار هستید، بهتر است به دست شویی یا مکان خلوتی بروید.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ