چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
چگونه سفر هیجان انگیز و متفاوت داشته باشیم؟؟
22\08\1396

سفر برای بسیاری از افراد، زمانی برای استراحت و آرام گرفتن روح، جان و جسم آدمی می باشد. سفر به نوعی دورشدن از زندگی روزمره و چیزی فراتر از تفریح و استراحت است. در سفر می توان زندگی های مختلف و جذابی را لمس کرد و آموخت. در روز فیلم ها و عکس های بسیاری از افراد را که به سفرهای جالب و هیجان انگیز رفته اند را می بینیم. می توان با رعایت کردن چندین نکته ساده، سفر هیجان انگیز و سفر متفاوت را تجربه کرد، از وقت و زمان خود استفاده بهینه را برد و در عین حال چیزهای بسیاری را در این سفرها آموخت،

تجربه سفر متفاوت

- به طور عام وقتی اسم سفر می آید، همه به مقصد آن سفر فکر می کنند و در واقع مقصد را  هدف می دانند. اما اگر دید گسترده تری داشته باشیم، متوجه می شویم که سفر از همان لحظه که شروع به حرکت می کنید، شروع می شود. پس برای آن که هر چه بیشتر از سفر خود لذت ببریم، باید در طی مسیر و حرکت خود هدفمند باشیم و آن را جزئی از سفر خود بدانیم.
- به مقصد سفر خود که رسیدید سعی داشته باشید برنامه ریزی دقیقی را انجام دهید تا بتوانید از حضور در آن محل و گذراندن وقت به خصوص در بین محلی ها، لذت ببرید و مکانی را از دست ندهید.
- در اصل، سفر موقعیتی است تا بتوان با مردم، فرهنگ و سنت های یک محل دیگر را شناخت. باید با مردم آن محل ارتباط برقرار کرد و چیزهای بسیاری را از آنجا آموخت و تجربه کرد. پس بهتر است هتل های چند ستاره را فراموش کنید و محل اقامت خود را در بین محلی ها انتخاب کنید.
- از تجربه هایی که نسبت به فرهنگ و آیین یک کشور یا شهر در سفر خود کسب می کنید، غذاهای محلی آنها می باشد. بهتر است در چند روزی که در یک شهر و کشور دیگر هستید، سعی کنید از غذاهای به خصوص آن ها تست کنید و از غذاهای همیشگی خود دوری کنید. امروزه، غذا خود یکی از اهداف سفر می باشد، به طور مثال تورهای غذایی بسیاری در سراسر دنیا برگزار می شود.

سفر متفاوت

سفر هیجان انگیز

- از جمله کارهایی که سفر شما را هیجان انگیز و متفاوت می کند، و تجربه بسیار خوبی نیز می باشد، تجربه کار در بین محلی ها می باشد. مانند آن که به خانه روستاییان برویم و نان بپزیم، در کنار کشاورزان و صاحبان مزرعه ها، میوه و محصولاتشان را بچینیم، و از این دست کارها.
- امروزه تکنولوژی تمام زندگی افراد را احاطه کرده و ذهن مردم درگیر این تکنولوژی ها شده است. در سفری که می روید، سعی کنید از تکنولوژی دور باشید، تا به ذهن خود استراحتی بدهید. می توان بدون آن که نقشه آن محل را داشته باشیم، با پرس و جو به جاهایی که می خواهیم برویم و در کوچه پس کوچه ها هر چند اگر مسیر را گم کرده باشیم، راه برویم و از آن که در دل آن محل وقت می گذرانید، لذت ببرید.
- برخی مواقع به دوربین خود استراحت دهید و از حضور خود در آن محل لذت ببرید و بگذارید در خاطراتان تمام آن صحنه ها باقی بماند، نه در دوربین تان.
با توجه به این نکته ها می توان یک سفر بسیار متفاوت از آن چه که در ذهن عام مردم وجود دارد، داشته باشید و تجربه ها و زندگی های مختلفی را در آن ببینید و لمس کنید. اگر تجربه سفر به این صورت را داشته اید، آن را با ما در میان بگذارید.  

تجربه سفر هیجان انگیزنظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ