چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
خارق العاده ترین گل های جهان
15\08\1396

لیستی از عجیب ترین ترین گل های جهان

خداوند یک هنرمند است و گل ها بهترین آثار او هستند. با اینکه عمر گل ها کم است اما یکی از بهترین گزینه ها برای هدیه دادن می باشد. زیبایی، عطر، رنگ و بو گل ها می توانند احساس زیبایی را در ما به وجود آورند. یک دسته گل زیبا با بوی بی نظیرش می تواند یک لحظه بی نظیر را برای هر مناسبتی مانند تولد، عروسی و سالگرد به وجود آورند. همچنین از گل ها برای ساخت محصولات زیبایی و دارویی نیز استفاده می کنند.لغت «گل» یادآور زیبایی است و با توجه به معیارهای نسبی زیبایی به نظر می رسد که گل زشت اصلا وجود ندارد، اما تعدادی از گل ها به طرز باورنکردنی دارای استایل و ظاهری بسیار باشکوه بوده و از این نظر از سایر گل ها متمایز می شوند. در این مطلب قصد داریم زیباترین گل های جهان ، خارق العاده ترین گل های جهان و عجیب ترین گل های جهان را به شما معرفی کنیم:

شکوفه ی گیلاس

شکوفه ی گیلاس در حقیقت گل یکی از چندین تیره از این نوع درختان هستند که بومی هیمالیا به حساب می آیند. یکی از زیباترین این موارد در دنیای شکوفه های گیلاس در نواحی معتدل نیمکره ی شمالی مانند سیبری غربی، اروپا، کره، چین، کانادا، ژاپن و ایالات متحده آمریکا دیده می شوند. شکوفه های گیلاس انواع مختلفی دارند که برخی از آنها با وجود ارتباط نزدیک با بادام، هلو، آلو و زردآلو فقط استفاده ی تزئینی داشته و میوه نمی دهند.

شکوفه ی گیلاس1

شکوفه ی گیلاس2

شکوفه ی گیلاس3

شقایق شرقی 

این شقایق زیبا بیشتر در قفقاز، ترکیه و نواحی شمالی ایران یافت می شود و برخی از گونه های آن در شمار زیباترین گل های جهان و یا خارق العاده ترین گل های جهان طبقه بندی می شوند. شقایق انواع متنوعی دارد اما گونه ی شقایق شرقی ارتباط نزدیکی با Papaver bracteatum دارد که در واقع ترکیب این نوع و P. Pseudo-oriental می باشد.

شقایق شرقی 1

شقایق شرقی 2

شقایق شرقی 3

قلب خون چکان

«قلب خون چکان» گیاهی گلدار می باشد که بومی سیبری، شمال چین، ژاپن و کره است و این کشورها هم در بخش گل آرایی برای این گل های صورتی از خارق العاده ترین گل های جهان رنگ قلبی شکل ،ارزش زیادی قائل هستند. این گل های مرکب سه برگی از عجیب ترین گل های جهان بر روی شاخه هایی به رنگ سبز-صورتی آویزان می شوند. قلب خون چکان یکی از زیباترین گل های جهان است که زیر نور آفتاب و در آب و هوای مرطوب و خنک رشد می کند و در آب و هواهای گرم و خشک تر نیازمند مقداری سایه می شود.

قلب خون چکان1

قلب خون چکان2

قلب خون چکان3

دالیا 

این گل با نام دالیا یکی دیگر از گل های زیبای لیست پیش رو است که 42 نوع مختلف را شامل می شود. این گونه ها معمولا به عنوان گیاهان باغی مورد استفاده قرار می گیرند. دالیا بومی مکزیک بوده و گل ملی این کشور به حساب می آید. بیشتر انواع مختلف گل های دالیا از عجیب ترین گل های جهان معطر نیستند و به همین دلیل حشرات گرده افشان را به خود جذب نمی کنند. از دیگر گونه های وابسته به این گل می توان به گل آفتاب گردان و داوودی هم اشاره کرد.

دالیا 1

دالیا 2

دالیا 3

 لاله 

 یکی از گونه های گیاهان گلدار اورآسیا-آفریقای شمالی ،لاله است که از خانواده ی لیلیوم می باشد و در شبه جزیره ی ایبریا، شمال افریقا، یونان، بالکان، ایران، ترکیه، اسرائیل، فلسطین، لبنان و اردن می روید. انواع مختلفی از گونه های این گل یا نمونه های ترکیبی آن در باغ ها یا در گلدان کاشته می شوند . این گل زیبا به دلیل رنگ های باشکوه و ظاهر خارق العاده خود در زمره زیباترین ها در جهان به شمار می رود. لاله انواع مختلف و رنگ های متنوعی دارد و هر کدام از گونه های آن دارای جذابیت بی پایانی هستند.

 لاله 1

 لاله 2

 لاله 3

ارکیده

این گل یعنی ارکیده  هم از متنوع ترین خانواده ی گل ها می باشد که در بیشتر نقاط جهان پرورش داده می شود و با گل های رنگارنگ و معطر خود، یکی از زیباترین گل های جهان به شمار می رود. تعداد گونه های ارکیده ی جهان تقریبا با تعداد ماهی های استخوانی جهان برابر بوده و بیش از دو برابر تعداد گونه های پرندگان می باشد. ارکیده موارد استفاده ی زیادی دارد که از آن جمله می توان به کاربرد رایحه ی آن در صنعت عطرسازی اشاره نمود. به طور کلی این گل را غالبا برای لذت بردن از زیبایی و رایحه ی آن پرورش می دهند، گرچه تعدادی از گونه های آن در طب سنتی هم مورد استفاده دارند.

ارکیده1

ارکیده2

ارکیده3

نیلوفر سفید 

نیلوفر سفید یکی از گونه های گیاهان آبی است که بومی آسیای استوایی و کوئینزلند استرالیا می باشد و معمولا در باغ های آبی کشت می شود چرا که در آب، بهترین شرایط برای رشد آن فراهم می شود. نیلوفر سفید گل ملی کشور هندوستان و ویتنام به شمار می رود و به خاطر رنگ و ظاهر خارق العاده خود جزو زیباترین گل های دنیا هم به شمار می آید.

نیلوفر سفید 1

نیلوفر سفید 2

نیلوفر سفید 3

گل شور

گل شور یک نوع گل با 50 گونه است این گل آبی، سفید و بنفش شامل 10 گلبرگ است و 10 سانتی متر عرض دارد. این گل دارای فرم منحصر به فردی است. گل شور علاوه بر زیبایی فوق العاده ای که دارد خاصیت درمانی نیز دارد.

گل شور1

گل شور2

گل شور3

گل پلومریا

گل پلومریا بومی برزیل و آمریکای مرکزی است. این گل در چندین نوع وجود دارند. این گل برای عطر و زیبایی که دارد در دنیا مشهور است. گلهای آن متوسط است و در رنگ های صورتی، قرمز، زرد و دیگر رنگ ها وجود دارد.

گل پلومریا1

گل پلومریا2

گل پلومریا3

گل مگنولیا

درخت منگنولیا پر از شکوفه است. نام این گل از گیاه شناس محبوب مگنولیا گرفته شده است. منگنولیا دارای بیش از 200 گونه است. گل منگولیا دارای رنگ های صورتی، بنفش یا سفید و اندازه آن بین 7 تا 30 سانتی متر می رسد. این گل را می توان در هند، جنب شرقی و شرق آسیا، آمریکای مرکزی و آمریکای شمالی یافت کرد. منگولیا نماد زیبایی و شیرینی می باشد.

گل مگنولیا1

گل مگنولیا2

گل مگنولیا3

گل پرنده بهشتی

پرنده بهشتی یک نام غیر معمول برای یک گل است آیا اینطور نیست؟ نام این گل به خاطر شکلی که دارد به نام پرنده بهشتی نامگذاری شده است. گل پرنده بهشتی با شکل ها و رنگهای زیبا و پر جنب و جوش خود، یکی از زیباترین گل ها در دنیا است. این گل چند رنگ هیچ بویی ندارد.

گل پرنده بهشتی1

گل پرنده بهشتی2

گل غزنی

گل غزنی از گلهای بومی آفریقای جنوبی است که آنرا با نام گل گنج هم می شناسند. الگوهای عجیب و غریب و رنگ های درخشان آن مانند سایه های صورتی، قرمز، زرد و نارنجی وجود دارند. رنگ گلبرگ های گل تک رنگ با سایه ها درجه بندی شده است. این زیبایی برای یک گل سبب می شود تا در دنیا خاص شود و جزو یکی از زیباترین نوع گل ها قرار گیرد.

گل غزنی1

گل غزنی2

گل غزنی3نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ