چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
تبدیل بندر چابهار به مرکز صادرات معدنی کشور
06\08\1396

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان از ساخت ترمینال کالای معدنی با ظرفیت صاردات سالانه 2میلیون تن سنگ معدن در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان بهروز آقایی با اشاره به شناسایی 143 محدوده اکتسافی امید بخش معدنی در سیستان وبلوچستان اظهار کرد: سیستان وبلوچستان رنگین کمان معادن ایران است چراکه بیش از یک میلیارد‌ تن ذخایر معدنی در این استان شناسایی شده که معادن آنتیموان سفیدآبه،مس چهل کوره،تیتانیوم،طلا و سنگ های ارزشمند معدنی از جمله آن هاست.

وی افزود: بیش از 15میلیون تن کالای معدنی سالانه از ایران به چین صادر می شود و از آنجایی که اکثر معادن در شرق کشور واقع هستند و بهترین و کوتاه ترین مسیر برای ترانزیت آن ها چابهار است،تنها بندر اقیانوسی ایران می تواند به مرکز صادرات معدنی کشور تبدیل شود.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ساخت ترمینال کالاهای معدنی برای صادرات 2میلیون تن سنگ معدن درسال باسرمایه‌گذاری بیش از 280میلیارد تومانی بخش خصوصی در کمتر از دوسال آینده از راهبرد های اصلی مجتمع بندری چابهار است.

آقایی بابیان اینکه بندر چابهار آمادگی لازم جهت بارگیری مواد معدنی شرق و شمال شرق کشور دارد گفت: براساس برآورد های انجام شده ترمینال مواد معدنی بندر شهید بهشتی پس از احداثظرفیت بارگیری روزانه حداقل 10تا 12هزار تن سنگ معدن را داردنظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ