چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
صید ترال و 16 میلیون دلار ارزآوری برای کشور
06\08\1396

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: تنھا در سال گذشته صادرات آبزیان غیرخوراکی استان به چھار کشور چین، تایلند، ویتنام و سریلانکا بیش از 16 میلیون دلار ارز آوری داشته است.

‌هدایت الله میرمرادزهی فزود: امسال نیز طبق آخرین آمار شیلات بیش از هزار تن ماهی غیرحلال به کشورهای جنوب شرق آسیا و چین صادر شده است. 

وی بیان کرد: کشتی‌های ترال نیز به صورت موردی در آبهای عمان به صید می‌پردازند که هدف آن‌ها ذخایر کمتر برداشت شده دریا و در واقع ماهی‌های غیر حلال است. 

مدیرکل شیلات استان گفت: ماهی‌های غیرحلال در صورتی که به موقع صید نشوند، از حوضه آب‌های ایران خارج می‌شوند و مورد بهره برداری کشور‌های دیگر قرار می‌گیرند، بنابراین به کشتی‌های ترال با رعایت محدوه گونه و روش صید مجوزهایی برای صید صادر می‌شود واین کشتی از سایر سواحل به آب‌های چابهار و کنارک می‌آیند. 

وی خاطرنشان کرد: کشتی‌های ترال ماهی‌های غیرحلال و یا غیرماکول نظیر یال اسبی‌، سلطان ابراھیم‌، ماھی مرکب، مار ماهی و گربه ماهی را صید می‌کنند که به دلیل ملاحظات شرعی مورد استفاده مسلمانان نیست چراکه ترال‌ها را به نوعی دریا را جارو می‌کنند و چیزی برای بقیه باقی نمی‌گذارند، البته این روش صید راهی برای درآمد‌زایی از راه صادرات این نوع ماهی‌هاست.

میرمرادزهی افزود: اکثر میزان صید استان توسط صیادان فراساحل انجام می‌شود که غالبا با طی مسافت بیش از 2000 کیلومتر وارد آب‌های فراساحل می‌‌شوند و به صید می‌پردازندنظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ