چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
130 هزار میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان هزینه شده است
06\08\1396

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 130 هزار میلیارد ریال (13 هزار میلیارد تومان) در چهارسال اخیر در استان هزینه شده است

به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی روز سه شنبه در آیین افتتاح 33 طرح بنیاد برکت استان همزمان با 200 طرح در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس در دفتر امام جمعه زاهدان اظهارداشت: از ابتدای انقلاب تا سال ٩٢، فقط 92 هزار میلیارد ریال (9 هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان) و در چهار سال اخیر 130 هزار میلیارد ریال اعتبار به این استان تزریق شده است.
وی گفت: سیستان و بلوچستان با دارا بودن 11،5 درصد از مساحت ایران، وسیع ترین استان کشور است و حدود ٩ هزار روستای کوچک و بزرگ در آن وجود دارد که ارائه خدمات برابر به آنها بدون نقش آفرینی خیران برای دولت دشوار است.
وی با بیان اینکه بنیاد برکت گام های بزرگی در ارائه خدمات به سیستان و بلوچستان برداشته است، توجه بیشتر این بنیاد را در اختصاص اعتبارات به استان خواستار شد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز در این آیین با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از مرکز کشور فاصله زیادی دارد گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران خدمات خوبی در این استان ارائه شده است.
آیت الله محمد محمدی گلپایگانی افزود: برادری و اخوت میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان حاکم است و با وجود دورافتادگی این استان از مرکز کشور، امنیت خوبی در آن وجود دارد.
به گزارش ایرنا از مجموع 200 طرح بنیاد برکت ٣٣ طرح مربوط به سیستان و بلوچستان است که امروز از طریق ویدئو کنفرانس با حضور شماری از مسئولان به بهره برداری رسید.
این طرح ها شامل ساخت مسجد، خانه عالم، کانون های فرهنگی است که در شهرستان های زاهدان، زهک، هامون، نیمروز، دلگان و مهرستان بهره برداری شد.
سیستان و بلوچستان با گستره 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ