چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
طوفان و گرد و خاک از چهارشنبه تا پایان هفته سیستان را فرا می‌گیرد
11\07\1396

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری طوفان و گرد و خاک منطقه سیستان را فرا می‌گیرد.

پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری سرعت باد در منطقه سیستان واقع در شمال استان افزایش می‌یابد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این شرایط جوی نامطلوب به نحوی است که سرعت وزش باد در شهرهای منطقه سیستان به حدود 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت و به صورت لحظه‌ای تا 75 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که در نقاط مستعد گرد و خاک سبب کاهش دید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود رانندگان در منطقه سیستان در هنگام وقوع گرد و خاک و کاهش دید با احتیاط رانندگی کنند و سرعت مطمئنه داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند هنگام کاهش کیفیت هوا از تردد در فضای باز خودداری کنند.

ملاشاهی اضافه کرد: از روز سه‌شنبه دمای هوا در نواحی شمالی و مرکزی استان افزایش می‌یابد اما، از چهارشنبه تا جمعه دما در این مناطق حدود 4 تا 8 درجه کاهش  می‌یابد. تا چهارشنبه در سطح استان جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که پیامد پایداری هوا افزایش دما به ویژه در نیمه شمالی استان است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تقویت جریانات جنوبی فردا در برخی نقاط جنوب استان افزایش ابر و کاهش دما خواهیم داشت، گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در روزهای آینده دریای عمان نسبتاً آرام خواهد بود.

وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای 42 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ