چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
کاهش نرخ بیکاری با تکیه بر جاذبه‌های گردشگری
20\06\1396

از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی که در اختیار داریم و به جای تخریب، از آنها در راستای توسعه کشور و رفع معضل بیکاری استفاده کنیم.

بسیاری از استان‌های زیبا و جذاب کشورمان با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند. استان لرستان با وجود دشت‌ها و طبیعت سرسبز و زیبا، استان کرمانشاه با دارا بودن آب و هوای چهارفصل، آثار تاریخی و تنوع و جاذبه‌های طبیعی، استان کردستان که یکی از زیباترین منظره‌های طبیعی را پیش روی گردشگران به تصویر می‌کشد، استان سیستان و بلوچستان که با پیوند زدن جاذبه‌ها شمارا حیرت‌زده می‌کند؛ پیوستن کویر به دریا از معدود جاذبه‌های شگفتی‌آفرین است که در ایران می‌توان مشاهده کرد. قشم به حدی گونه‌های جانوری و گیاهی نادر دارد که بسیاری از زمین‌شناسان، جانورشناسان و زیست شناسان قصد دارند برای مطالعه و پژوهش به این جزیره سفر کنند. از نظر مردم‌شناسی نیز گوناگونی و زیبایی فرهنگ ها، شیوه زندگی و آیین و سنن مردم بومی ایران در کمتر کشوری مشاهده می‌شود. اگر مردم دنیا از این جاذبه‌ها باخبر باشند، اگر بدانند ایران در قلب خاورمیانه امنیت کافی دارد و اگر زیرساخت‌های لازم مانند فرهنگ گردشگرپذیری، حمل‌ونقل و اقامتگاه‌ها در کشور فراهم شود کدام گردشگری در دنیا سفر به این کشور بی‌نظیر را از دست می‌دهد؟
یکی از بازوهای اصلی گردشگری نیروی انسانی است. این صنعت بیش از هر چیز نیازمند خدمات است و خدمات نیز به نیروی انسانی ماهر احتیاج دارد. اگر قدر کشور و جاذبه‌های گردشگری در آن را بدانیم، اگر به‌راستی به ارزش جاذبه‌های گردشگری پی برده و براساس توسعه پایدار از آنها برای توسعه گردشگری استفاده کنیم می‌توانیم شاهد کارآفرینی در استان‌های کم‌برخوردار باشیم. اگر گردشگری در استان‌های کم برخوردار و محروم کشور فعال شود صنایع وابسته به آن نیز راه خود را به این استان‌ها باز می‌کنند و این استان‌ها به‌تدریج از محرومیت رهایی یافته و توسعه می‌یابند. از سویی دیگر بسیاری از استان‌های کشور با معضل کم آبی روبه‌رو هستند در حالی که کشاورزی شغل اصلی بسیاری از ساکنان این استان‌ها به شمار می‌رود. با توسعه گردشگری مشاغل مختلفی در استان‌های کشورمان ایجاد می‌شوند و خشکسالی به تهدیدی برای مشاغل اصلی تبدیل نمی‌شود.بدون شک در صورتی که صنعت گردشگری در تمام کشور به طور ساماندهی شده براساس برنامه‌ریزی مدون و جامع و با هماهنگی تمامی نهادهای کشور گسترش یابد می‌تواند کارآفرینی کرده و آمار بیکاری را کاهش دهد.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ