چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
اقامت بیش از ۷۱ هزار نفر مسافر نوروزی در چابهار
04\01\1396

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از آغاز تعطیلات نوروزی،۲۷ اسفندماه ۹۵ تا دوم فروردین‌ماه جاری، بیش از ۷۱ هزار نفر مسافر و گردشگر در اماکن اقامتی مختلف شهر و منطقه آزاد چابهار اسکان پیداکرده‌اند.

بر پایه همین گزارش مسافران به دلیل برخورداری چابهار از آب‌وهوای اقیانوسی و معتدل در این فصل از سال، تمایل به  اسکان در اقامتگاههای موقت مانند کمپ، کانکس و چادر مسافرتی را دارند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی کمیته آمار و اطلاعات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، اقامت در مراکز اقامتی موقت با 44 هزار و ۵۵۱ نفر معادل  ۶۱٫۹۹ درصد بیشترین تعداد اسکان مسافر و گردشگر را در بندر چابهار به خود اختصاص داده است.

این گزارش می‌افزاید: تعداد ۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر معادل ۵۰٫۵۸ درصد درچادرهای مسافرتی درپارک ها، حاشیه بلوارها، خیابان‌ها و همچنین ۱۵ هزار و ۷۹۰ نفر در تأسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش مانند مدارس، خانه معلم، باشگاه فرهنگیان اقامت داشته‌اند.

این گزارش حاکی است: سایر مسافران و گردشگران نوروزی در هتل‌ها، میهمان‌پذیرها، هتل‌آپارتمان، میهمان سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی سطح شهر و محدوده منطقه آزاد چابهار اقامت داشته‌اند.

مسافران و گردشگران ضمن بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، طبیعی، سواحل زیبا، مراکز و مجتمع های تجاری منطقه آزاد چابهار از برنامه‌های  اجراشده در جشنواره‌های شاد فرهنگی، هنری وورزشی  نیز بهره مند می‌شوند.

شایان‌ذکر است: تاکنون ۲۳۳ مورد بازدید از اماکن اقامتی، پذیرایی و عرضه مواد غذایی و بهداشتی از سوی کمیته نظارت ستاد تسهیلات سفر و نوروز ۹۶ منطقه آزاد چابهار صورت پذیرفته است.نظرات کاربران
ارسال نظر
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ