اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

اخبار
کوله‌گری ایجاد جریان گردشگری پایدار در سیستان و بلوچستان
21\11\1396

سفرهای کوله‌گردی به سیستان و بلوچستان نشان از امنیت بالای این استان است چرا که گردشگر به صورت پیاده و یک نفره و یا حداقل دو نفره سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، کوله‌گردی که نوعی سفر ارزان است در سیستان و بلوچستان به تازگی شکل گرفته و این نوع سفر به گونه ای است که گردشگر برای اقامت از خانه های محلی، خودروهای عمومی و نیز خودروهای عبوری استفاده میکند به طوری که سفری کم هزینه داشته باشد.

شکل گیری این نوع سفر در استان سیستان و بلوچستان نشان از امنیت بالای این استان است چرا که گردشگر به صورت پیاده و یک نفره و یا حداقل دو نفره سفر میکند.

مجتبی میرحسینی در این زمینه گفت: کوله گردی شکل کم هزینه سفر است که با توجه به هزینه بر بودن سفر به سیستان و بلوچستان فرهنگ سازی برای اینگونه سفرها باعث ایجاد موج جدیدی از گردشگران به مقاصد کمتر شناخته شده استان خواهد شد.

وی گفت: به منظور آشنایی گروه های مرجع گردشگری با جاذبه های سیستان و بلوچستان و در راستای تغییر نگاه ها به این استان تور گردشگری کوله گردی وارد زاهدان شد.

کوله‌گری ایجاد جریان گردشگری پایدار در سیستان و بلوچستان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: تور کوله گردی با هدف ارزان سازی سفر و  ایجاد جریان گردشگری پایدار در سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به ظرفیت های طبیعی و گردشگری فراوان سیستان و بلوچستان و فرهنگ غنی مردمان این سرزمین باید زمینه را برای افزایش حضور گردشگر فراهم و زیرساخت های لازم  را با کمک سایر دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی ایجاد نماییم.

وی گفت: به این منظور تا پایان سال و در آستانه نوروز شاهد افزایش تاسیسات گردشگری و ارتقاء سطح خدمات به گردشگران خواهیم بود.

معرفی موسیقی محلی به کوله‌گردان

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر با اشاره به اینکه تور گردشگری کوله گردی که روز گذشته به استان سفر کرده بود وارد شهرستان ایرانشهر شد، اظهار کرد: با توجه به کامل نبودن زیرساختهای گردشگری در این شهرستان، موظف به خدمات دهی به گردشگران هستیم و به این منظور گروه گردشگران کوله گرد را در سالن اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان اسکان داده و تمام تلاش مان را به کار گرفتیم تا با خاطره ای خوش استان سیستان و بلوچستان را ترک نمایند.

عبدالحمید خدایاری افزود: برای خاطره انگیز شدن اقامتشان در ایرانشهر گروه موسیقی محلی و سنتی را دعوت نموده تا با موسیقی این منطقه نیز آشنا شوند.

وی گفت: این گروه امروز در ادامه مسیر از ظرفیت های گردشگری بمپور و ایرانشهر بازدید خواهند کرد و بعد از آن به مقصد سرباز حرکت خواهند کرد.

گردشگران زیادی تمایل دارند که به سیستان و بلوچستان سفر کنند

رویا اسماعیلی یکی از راهنمایان گردشگری در این تور به خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت ها و جاذبه های زیادی برخوردار است و امسال با تمهیداتی که مسئولان این استان در زمینه گردشگری اندیشیده اند شاهد رشد بیشتری در این زمینه هستیم.

وی گفت: در استانهای دیگر شاهد تغییر نگاه مثبتی نسبت به استان سیستان و بلوچستان هستیم و گردشگران زیادی تمایل دارند که به این استان سفر کنند.

این گردشگر بیان کرد: امیدواریم بتوانیم تورهای زیادی را به استان سیستان و بلوچستان بیاوریم تا با ظرفیت های فراوان این استان آشنا شوند.

استعداد دانش آموزان سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است

یکی از گردشگران دیگر در این تور گفت: من معلم فرهنگی و هنری (پرورشی) هستم و در نمایشگاه عکسی که برای دانش اموزان در تهران برگزار شد فهمیدم که استعداد دانش آموزان این استان بسیار زیاد است.

وی گفت: با توجه به اینکه بسیار علاقه مند بودم که با کودکان این منطقه ارتباط داشته باشم تعدادی هدایای و لوازم تحریر برای این کودکان آوردم.

سیستان و بلوچستان جاذبه‌های بسیار زیبا و منحصربفردی دارد که امیدواریم در تعطیلات نوروز امسال شاهد حضور گردشگران زیادی در این منطقه باشیم.نظرات کاربران
ارسال نظر