چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
پیشرفت فیزیکی 70 درصدی ساخت هتل بومی در ارگ محمدحسین خان نارویی زهک
28\09\1396

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت هتل بومی در ارگ محمدحسین خان نارویی زهک هم اینک با پیشرفت 70 درصدی در حال انجام است.

آریا نارویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروزه گردشگری روستایی با هدف آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم هر منطقه یکی از ظرفیت های توسعه گردشگری در کشور است.
وی افزود: ساخت اقامتگاه های بوم گردی در بافت روستاها از جمله نیازهای گردشگران بحساب می آید.
وی ادامه داد: عملیات ساخت هتل بومی در ارگ سردار محمدحسین خان نارویی در روستای قلعه نو زهک در شمال سیستان و بلوچستان نیز با هدف ارتقای اقامتگاههای بوم گردی، توسط این مجموعه در حال اجراست.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این هتل بوم گردی در قالب استانداردهای هتل سه ستاره و با 17 اتاق تعریف و طراحی شده و به دلیل قرارگیری این بنا بر روی تپه خاکی، منظره زیبایی را برای گردشگرانی که این هتل را برای اقامت انتخاب می کنند به وجود می آورد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت این هتل، امسال مراحل پایانی ساخت آن در حال انجام می شود.
وی با بیان اینکه هم اینک 2 واحد بوم گردی فعال در روستای قلعه نو زهک وجود دارد گفت: ساخت این گونه طرح ها می تواند به عنوان یک الگو برای دیگر روستاهای استان استفاده شود.
به گزارش ایرنا زهک با 900 کیلومتر مربع گستره و 65 کیلومتر مرز زمینی با کشور افغانستان در 220 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و یکی از شهرستان های پنجگانه سیستان است.نظرات کاربران
ارسال نظر