اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

اخبار
سیستان و بلوچستان مقصد ۸۵۰ هزار گردشگر در نوروز ۹۷
17\01\1397

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: نزدیک به ۸۵۰ هزار نفر ورودی مسافران نوروزی به استان سیستان و بلوچستان در ایام نوروز بوده است.

علیرضا جلال زایی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه امسال نزدیک به ۸۵۰ هزار نفر از مبادی ورودی وارد استان شدند.

جلال زایی ادامه داد: تعداد گردشگران از مبادی ورودی ۷۸۹ هزار و ۶۷۱ نفر، از ورودی فرودگاه ۲۱ هزار و ۹۰۵ نفر، از راه آهن ۹ هزار و ۴۷۴ نفر بوده است که مجموع مسافران ورودی به استان ۱۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: مجموع اقامت کنندگان در تاسیسات گردشگری و کمپ‌ها در ایام نوروز ۴۵۲ هزار و ۲۵۲ نفر و مجموع اقامت کنندگان در تاسیسات آموزش و پرورش ۶۷ هزار و ۸۵۳ نفر بوده است که با رشد ۱۳ درصدی به ۵۲۰ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده است.

جلال زایی گفت: ۲۲۶ هزار و ۳۶۲ نفر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۲۴ نفر از جاذبه‌های طبیعی استان بازدید کردند.

وی اضافه کرد: مجموع ۸۹۰ هزار و ۶۲۷ نفر نیز از جاذبه‌های دست ساز استان بازدید که در مجموع ۲۱ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۵۸ نفر از جاذبه‌های استان بازدید داشتند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان مجموع بازدید از موزه‌های استان را ۲۰ هزار و ۲۶۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: بیشترین ورودی گردشگر به شهرستان چابهار بوده است.

وی در پایان گل فشان چابهار، شهر سوخته، سواحل مکران و چابهار، پسابندر، بریس، زر اباد، ساحل درک، دهانه غلامان، کوه خواجه، قلعه ناصری، دامنه‌های تفتان، قلعه دزک، سفال و دهکده کلپورگان، قلعه بمپور، سواحل کنارک و غار لادیز را از پربازدید‌ترین آثار طبیعی و گردشگری استان عنوان کرد.

انتهای پیام/ع

بیشترین ورودی گردشگر به شهرستان چابهار بوده است



نظرات کاربران
ارسال نظر