اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

اخبار
خاش مهیای جذب مسافران نوروزی است
19\12\1396

محمداکبر چاکرزهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اماکن خدماتی، امدادی، کمپ های اسکان و استقبال از مهمانان نوروزی در خاش آماده خدمت رسانی به هم وطنان هستند اظهار داشت: در سال های اخیر به گواه مسئولان و مهمانان؛ استقبال و پذیرایی مردم این شهرستان از مسافران نوروزی قابل تقدیر و تحسین بوده است.

محمداکبر چاکرزهی بیان کرد: اجرای برنامه های متنوع و جذاب دهیاران در کنار تلاش های سایر دستگاه های دست اندرکار فضایی پر مهر و با صفا برای مسافران در خاش ایجاد کرده و سبب جذب بیشتر آنان به این شهرستان شده است.
وی افزود: همه ساله مقصد اصلی سفر هموطنان عبور از خاش و عزیمت به چابهار و دریا بوده؛ اما وجود جذابیت های طبیعی و تاریخی منطقه در کنار استقبال گرم مردم از مسافران نوروزی بسیاری از آنان را از رفتن به شهرها و مکان های دیگر سیستان و بلوچستان منصرف کرده است.
وی به مسئولان و بخشداران توصیه کرد از ظرفیت های منطقه در کار خدمات رسانی به شهروندان و مهمانان نوروزی بهره ببرند.
فرماندار خاش برنامه های ساده پذیرایی با چای، شربت و شیرینی، غذاهای بومی و سنتی، برپایی جشنواره های موسیقی محلی، برپایی نمایشگاه های عرضه صنایع دستی، کشاورزی، گیاهان دارویی و سایر موارد را در جذب و ماندگاری مهمانان نوروزی مهم ذکر کرد.
چاکرزهی اظهار داشت: امسال نیز همانند سال های قبل برنامه های مختلفی از جمله اجرای موسیقی شاد محلی، سوزن دوزی و حصیربافی توسط هنرمندان اجرا می شود.
وی بیان کرد: سیاه چادرهایی در مسیر پلیس راه خاش به زاهدان، مسجد ابوالفضل(ع)، کارواندر، دو راهی ایرندگان، کوشه، تمندان، میرآباد، اسکل آباد، پی گل و حاشیه تفتان از 26 اسفند تا 15 فروردین 95 برپا می شود.
وی از عموم هموطنان دعوت کرد تا تعطیلات نوروز را به مشاهده زیبایی ها و جذابیت های شهرستان خاش اختصاص دهند.
بخشدار ایرندگان خاش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: امسال نیز شوراها، دهیاران و برخی از معتمدان شاخص این بخش پای کار هستند و سیاه چادر استقبال و پذیرایی از مهمانان نوروزی را برپا می کنند.
جمشید هاشمزهی اظهار داشت: در این سیاه چادر نمایشگاه عرضه و فروش صنایع دستی برپا شده و با غذاهای بومی و محلی، چای آویشن و شیر چای از مهمانان پذیرایی می شود.
مهدی جمشیدزهی بخشدار نوک آباد هم گفت: سیاه چادر استقبال در اسکل آباد توسط شورای اسلامی و شهرداری این بخش برپا می شود.
وی بیان کرد: ظرفیت های گردشگری تفتان و حوزه بخش نوک آباد سبب مجذوب شدن گردشگران می شود.
بخشدار مرکزی خاش نیز با اشاره به اینکه سیاه چادر استقبال در پلیس راه خاش به زاهدان توسط هلال احمر و میراث فرهنگی، بخشداری و دهیاران برپا می شود گفت: در تعطیلات نوروزی دهیاران بر حسب نوبت و برنامه های پیش بینی شده پای کار خواهند بود و هنرمندان این شهرستان نیز به اجرای برنامه های شاد و متنوع می پردازند.
مجتبی شجاعی افزود: برای معرفی روستاها و مناطق گردشگری خاش گروه های تولیدی از صدا و سیما حضور خواهند داشت.
مسعود آزادی مسئول واحد بهداشت محیط خاش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از روز گذشته اکیپ های سلامت نوروزی شبکه بهداشت و چهار اکیپ واحد بهداشت محیط فعالیت خود را برای تامین سلامت شهروندان و مسافران نوروزی آغاز کرده اند.
به گزارش ایرنا خاش با 213 اثر تاریخی و طبیعی از جمله قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان به عنوان بام شرق ایران، گل فشان پیرگل، رودخانه های زیبای ایرندگان و کارواندر، دریاچه سردریا، غارهای متعدد، چشمه های آب معدنی، سرد و گرم و نیز قلعه های متعدد تاریخی، بازارچه سرپوشیده و مسجد جامع یکی از مناطق مهم گردشگری این شهرستان محسوب می شود.نظرات کاربران
ارسال نظر