چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
اقامتگاه‌های بومگردی در روستاهای کشور زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می‌کنند + دانلود آیین نامه
01\11\1396

مشاور بنیاد مسکن کشور گفت: اقامتگاه‌های بومگردی خود اشتغال مستقیم هستند و می‌توانند به صورت غیرمستقیم نیز اشتغال ایجاد کنند.

روح الله اسحاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: بحث اقامتگاه های بومگردی حدود 4 سال است که به طور جدی دنبال می‌شود و اگر نظارتی از سوی سازمان میراث فرهنگی صورت نگیرد به شکل مدیریت نشده پیش می‌رود.

مشاور گردشگری بنیاد مسکن کشور افزود: بنیاد مسکن و میراث فرهنگی باید هدف مشترکشان را در بحث بومگردی به صورت جدی دنبال کنند.

این مسئول ادامه داد: جاذبه های فرهنگی سیستان و بلوچستان بی نظیر است و بیشترین روستاها در طرح روستاهای هدف گردشگری از استان سیستان و بلوچستان انتخاب شده که باید فضاها و زیرساختهای لازم برای گردشگران فراهم شود.

وی گفت: ساخت هتل در استانی مانند سیستان و بلوچستان هیچگونه توجیه اقتصادی ندارد بنابراین برای اشتغال زودبازده باید ایجاد خانه های بومگردی به طور جدی دنبال شود و در این زمینه سرمایه‌گذاری شود.

اسحاقی بیان کرد: اقامتگاه های بومگردی که خود اشتغال مستقیم هستند نیز میتوانند در کنار خود اشتغال غیرمستقیم نیز ایجاد کنند.

مشاور بنیاد مسکن کشور افزود: در هر روستا حداقل به 3 نفر آموزش داده شود تا به عنوان راهنمای گردشگری به مسافران اطلاعات داده و انها را با جاذبه های روستا آشنا کنند.

وی گفت: حدودا در 20 استان این تفاهم نامه امضا شد و امیدواریم سیستان و بلوچستان با روند خوبی مفاد این تفاهم نامه را اجرا کند.

این مسؤول ادامه داد: در ابتدای کار 6 استان را پایلوت قرار دادیم که 3 استان خیلی خوب پیش رفتند و 3 استان نتوانستند با سرعت خوبی عمل کنند.

وی بیان کرد: این طرح در استان سمنان به مرحله بهره برداری رسید و در خراسان رضوی نیز با 8 اقامتگاه بومگردی پیش رفته است.

 

جهت دانلود آیین نامه و استاندارد اقامتگاه‌های بومگردی ایران اینجا کلیک کنیدنظرات کاربران
ارسال نظر