چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
ارائه تسهیلات کم درصد به سرمایه گذارن بخش گردشگری سیستان و بلوچستان
24\10\1396

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات کم درصد به سرمایه گذارن بخش گردشگری استان تعلق خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،واعظی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در کارگروه گردشگری استان افزود: این تسهیلات با هدف ایجاد طرح‌های اشتغالزا در بخش گردشگری و صنایع دستی، تسهیلاتی به متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار می‌شود.

واعظی گفت: متقاضیان و سرمایه گذاران برای اطلاع بیشتر به این اداره کل و در شهرستان‌ها به ادارات تابعه مراجعه کنند

وی افزود: این تسهیلاتی با کارمزد ۴ تا ۶ درصد به متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی گفت: این تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تمام طرح‌ها در محدوده شهر و روستا شامل هتل‌ها – مهمانپذیر‌ها، واحد‌های بومی گردی، مجموعه‌های گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

واعظی گفت: از انجاییکه در حوزه روستایی بیشترین اعتبار به استان ما اختصاص پیدا کرده شرایط مناسبی پیش بینی شده تا مشکلات از قبیل: تهیه وثیقه بانکی و ... از پیش پای متقاضیان حوزه روستایی برداشته شود.

وی افزود: پیش بینی شده تا بتوان حتی سرمایه گذارانی که به سیستم بانکی بدهی دارند از طریق کارگروه رفع موانع تولید استان از این محل تسهیلات پرداخت کرد.

واعظی گفت: باید سرمایه گذاری را به سمت اکوتوریسم، توریسم درمانی و مراکز بوم گردی سوق داد، چون این صنعت می‌تواند با ایجاد محیطی آرام فرصت خوب زیستن را برای همه فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ظرفیت بخش گردشگری و صنایع دستی می‌توان در استان اشتغال پایدار ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و ورود گردشگر به داخل استان تضمین کننده امنیت یک منطقه است.

واعظی ادامه داد: امروز دولت به صنعت گردشگری و توسعه توریسم توجه ویژه‌ای دارد و از این صنعت حمایت می‌کند.نظرات کاربران
ارسال نظر