اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

کنار

کُنار، سرده‌ای از درختان و درختچه‌های تیغ‌دار از تیره عنابیان است. حدود ۴۰ گونه کنار وجود دارد که در مناطق گرمسیری و زیرگرمسیری پراکندگی دارند. میوه این درخت نیز کُنار نامیده می‌شود و خوردنی است.

برگ های این گیاه که با نام سدر هم شناخته می شود از قدیم به عنوان شوینده سر و مو کاربرد داشته است.برای تهیه این شوینده گیاهی برگ سبز کنار را در اواخر خرداد که بادی به نام لِوار میوزد ،میچینند.آن را خشک و بعد آسیاب میکنند و 2تا 4 روز زیر نور خورشید قرار میدهندبرای استفاده پدر سدر را با اب مخلوط میکنند تا بصورت خمیر درآید و با آن مو را میشوبند.درخت کنار در عربی و گاه فارسی سدر نیز نامیده می‌شود و در ایران معمولاً برگ‌های کوبیده آن را «سدر» می‌نامند. اما سدر خود درختی متفاوت و مدیترانه‌ای از تیره مخروطیان است که شباهت زیادی با کاج دارد.

کنار درختی است به ارتفاع نزدیک به ۱۰ متر با برگ‌های کوچک و قلبی شکل و کشیده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبدیل شده‌است.

نظرات کاربران
ارسال نظر