09151401409                             دانلود اپلیکیشن اندروید 
کالاهای گروهمعرفی گونه های خاص گیاهی و جانوری

عقاب دریایی دم سفید

عقاب دریایی دم‌سفید پرندهٔ شکاری بزرگی از خانوادهٔ عقابیان است.

شتر بلوچی

این شتران جزو نژاد گوشتی شیری هستند و در سطح استان سیستان و بلوچستان مخصوصاً اطراف زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار پراکنده‌اند،

روباه شنی

روباه شنی نام یک گونه از سرده روباهان است.

دلفین دندان ناصاف

این نوع دلفین که در خلیج گواتر به وفور دیده میشود به ‌صورت اجتماعی زندگی می‌کند.

خرس سیاه شبگرد

خرس سیاه آسیایی (یا خرس سیاه تبتی یا خرس شبگرد یا خرس یقه‌دار) گونهای خرس در اندازه متوسط است که روی قفسهٔ سینه‌اش لکه سفیدی به علامت V نقش بسته‌است. این خرس به‌خوبی برای زندگی بر روی درخت انطباق یافته و در مناطق وسیعی از جنوب آسیا، شمال شرق چین، خاور دور روسیه و ژاپن می‌زید.

جربیل بلوچی

جربیل بلوچی یا جربیل کوتوله گونه‌ای جربیل است که در بخش‌هایی از شمال آفریقا از مراکش تا سومالی، و جنوب آسیا در ایران و پاکستان زندگی می‌کند.

کنار

کُنار، سرده‌ای از درختان و درختچه‌های تیغ‌دار از تیره عنابیان است. حدود ۴۰ گونه کنار وجود دارد که در مناطق گرمسیری و زیرگرمسیری پراکندگی دارند. میوه این درخت نیز کُنار نامیده می‌شود و خوردنی است.

کرک

گیاهی که اینجا به کرک مشهور است اهالی استان فارس آنرا استبرق میشناسندش و خوزستانی ها غلبلب میخوانندش.

درخت گز

گـَز یا گِز درختی است کهن‌سال، این درخت به علت رسیدن ریشه‌اش به آب سطحی زمین عمر طولانی دارد،

پوشش گیاهی در منطقة چابهار

پوشش گیاهی در منطقة آزاد چابهار و اطراف آن از تنوع خاصی برخوردار است. زیرا تنها ناحیة ایران است كه با توجه به گوناگونی خاك و محدودیت منابع آب در آن، به راحتی و در شرایط طبیعی انواع گیاهان گرمسیری پرورش می‌یابند. میزان اراضی جنگلی كه توسط اداره كل منابع طبیعی شهرستان چابهار گزارش شده، بالغ بر 9000 هكتار بوده كه نقش مهمی در اقتصاد منطقه، تغذیه جانوران و جلوگیری از سرعت سیلابها ایفا می‌نمایند. گونه‌های گز، درختچه‌های كوچك نخل بنام داز، خرزهره و اشوراك ازجمله این گیاهان می‌باشند.

 پوشش گیاهی موجود در این منطقه زمینه‌ساز ایجاد صنایعی نظیر صنایع تبدیلی، صنایع دستی، صنایع كشتی‌سازی، لنج‌سازی، صنایع دارویی و ... می‌باشد.