چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور
اخبار
رشد تعداد مسافران و تعداد پروازهای استان در سال ۹۶/ افزودن پرواز بیرجند و یزد به لیست پروازهای داخلی
19\09\1396

مدیرکل فرودگاه سیستان‌و‌بلوچستان ضمن اعلام رشد ۶.۶ درصدی تعداد پروازها و همچنین رشد ۱۰.۶ درصدی تعداد مسافران در هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در پروازهای ثبت شده استان، از افزودن پرواز بیرجند و یزد به لیست پروازهای‌داخلی خبر داد.

حسن اعرابی‌مقدم مدیرکل فرودگاه سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در بیان آمار نشست و برخاست‌ پروازها در هشت ماهه نخست سال جاری (۹۶) فرودگاه بین‌المللی زاهدان و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل و مجموعه اقداماتی که در فرودگاه‌های استان در دست انجام است به ارایه نکاتی مهمی پرداخت.

اعرابی‌مقدم در  رابطه با اهمیت فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان گفت: فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان که در جنوب‌شرقی کشور قرار گرفته‌اند به عنوان یکی از کریدورهایی است که آسیای جنوب‌شرقی و بالعکس را به اروپا متصل می‌کنند. در حال حاضر، طی  شبانه‌روز بیش از ۱۰۰ پرواز بین المللی از آسمان این استان عبور می‌کنند.

مدیرکل فرودگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به آمادگی کامل فرودگاه‌های استان به ویژه فرودگاه بین‌المللی زاهدان، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از باند دوم فرودگاه زاهدان این امکان در فرودگاه زاهدان فراهم شده که هواپیماهای عبوری پهن‌پیکر را در فرودگاه زاهدان پذیرا باشیم و مراحل روشنایی باند جدید فرودگاه زاهدان نیز در حال انجام است که این امر کمک شایانی به نشست و برخاست پروازها در باند جدید به صورت ۲۴ ساعته می‌کند.

وی همچنین اظهار داشت : فرودگاه بین‌المللی زاهدان این قابلیت را دارد که از نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی و  ارایه خدمات اورژانسی درآمدهای هوانوردی در این زمینه کسب کند وموقعیت ویژه فرودگاه زاهدان در شرق کشور و ارایه خدمات به پروازهای عبوری می تواند باعث رشد اقتصادی در این استان شود.

اعرابی‌مقدم به ارایه آمار نشست و برخاست پروازها در ۸ ماهه نخست سال جاری (۹۶) و مقایسه آن با آمار مدت مشابه سال قبل نیز اشاره کرد و گفت: تعداد پروازها در هشت ماه اول سال ۹۵، ۲۹۰۶ پرواز و در هشت ماه اول سال ۹۶، ۳۱۰۰ پرواز ثبت شده که در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۶ درصد رشد را در تعداد پروازها داشته‌ایم.

وی افزود: در تعداد مسافر نیز در هشت ماه اول سال ۹۵، ۳۳۱ هزار و ۳۳۸ نفر و در هشت ماه اول سال ۹۶، ۳۳۶ هزار و ۳۷ نفر ثبت شده که در تعداد مسافران نیز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد ۱۰.۶ درصد رشد بوده‌ایم.

همچنین مدیرکل فرودگاه سیستان و بلوچستان گفت: در هفته بیش از ۱۱۰ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه زاهدان انجام می شود که پروازهای داخلی به تهران، اصفهان، مشهد، گرگان، کرمان، شیراز و چابهار، بندرعباس، بیرجند و پروازهای بین‌المللی نیز به فرودگاه دبی به صورت برنامه‌ای و فرودگاه نجف و بغداد به صورت غیربرنامه‌ای انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت : پرواز بیرجند و بندرعباس و یزد امسال به لیست برنامه پروازی فرودگاه افزوده شد که مسیر بندرعباس به علت عدم استقبال مسافران از برنامه پروازی خارج شد. امیدواریم تا استقبال از پرواز زاهدان به بیرجند و بندرعباس مناسب باشد تا شاهد تداوم این پروازها در استان باشیم.

مدیرکل فرودگاه سیستان و بلوچستان در رابطه با مسیرهای پروازی نیز گفت: مسیرهای پروازی ما در سال جاری نسبت به سال گذشته با رشد همراه بودشه است و افزودن مسیرهای پروازی جدید بیرجند و بندرعباس و همچنین اضافه شدن پروازهای مسیر چابهار و مشهد باعث رشد ترددهای پروازی و نشست و برخاست به فرودگاه‌های استان بوده است.

وی در خصوص پروژه‌های عمرانی در فرودگاه استان نیز گفت: پروژه ساخت ترمینال جدید فرودگاه ایرانشهر یکی از مهمترین پروژه‌های اداره کل در سال جاری است که در حال انجام است.نظرات کاربران
ارسال نظر