اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

اخبار
صید ترال و 16 میلیون دلار ارزآوری برای کشور
06\08\1396

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: تنھا در سال گذشته صادرات آبزیان غیرخوراکی استان به چھار کشور چین، تایلند، ویتنام و سریلانکا بیش از 16 میلیون دلار ارز آوری داشته است.

‌هدایت الله میرمرادزهی فزود: امسال نیز طبق آخرین آمار شیلات بیش از هزار تن ماهی غیرحلال به کشورهای جنوب شرق آسیا و چین صادر شده است. 

وی بیان کرد: کشتی‌های ترال نیز به صورت موردی در آبهای عمان به صید می‌پردازند که هدف آن‌ها ذخایر کمتر برداشت شده دریا و در واقع ماهی‌های غیر حلال است. 

مدیرکل شیلات استان گفت: ماهی‌های غیرحلال در صورتی که به موقع صید نشوند، از حوضه آب‌های ایران خارج می‌شوند و مورد بهره برداری کشور‌های دیگر قرار می‌گیرند، بنابراین به کشتی‌های ترال با رعایت محدوه گونه و روش صید مجوزهایی برای صید صادر می‌شود واین کشتی از سایر سواحل به آب‌های چابهار و کنارک می‌آیند. 

وی خاطرنشان کرد: کشتی‌های ترال ماهی‌های غیرحلال و یا غیرماکول نظیر یال اسبی‌، سلطان ابراھیم‌، ماھی مرکب، مار ماهی و گربه ماهی را صید می‌کنند که به دلیل ملاحظات شرعی مورد استفاده مسلمانان نیست چراکه ترال‌ها را به نوعی دریا را جارو می‌کنند و چیزی برای بقیه باقی نمی‌گذارند، البته این روش صید راهی برای درآمد‌زایی از راه صادرات این نوع ماهی‌هاست.

میرمرادزهی افزود: اکثر میزان صید استان توسط صیادان فراساحل انجام می‌شود که غالبا با طی مسافت بیش از 2000 کیلومتر وارد آب‌های فراساحل می‌‌شوند و به صید می‌پردازندنظرات کاربران
ارسال نظر