اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار

  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

اخبار
طوفان و گرد و خاک از چهارشنبه تا پایان هفته سیستان را فرا می‌گیرد
11\07\1396

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری طوفان و گرد و خاک منطقه سیستان را فرا می‌گیرد.

پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری سرعت باد در منطقه سیستان واقع در شمال استان افزایش می‌یابد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این شرایط جوی نامطلوب به نحوی است که سرعت وزش باد در شهرهای منطقه سیستان به حدود 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت و به صورت لحظه‌ای تا 75 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که در نقاط مستعد گرد و خاک سبب کاهش دید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود رانندگان در منطقه سیستان در هنگام وقوع گرد و خاک و کاهش دید با احتیاط رانندگی کنند و سرعت مطمئنه داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند هنگام کاهش کیفیت هوا از تردد در فضای باز خودداری کنند.

ملاشاهی اضافه کرد: از روز سه‌شنبه دمای هوا در نواحی شمالی و مرکزی استان افزایش می‌یابد اما، از چهارشنبه تا جمعه دما در این مناطق حدود 4 تا 8 درجه کاهش  می‌یابد. تا چهارشنبه در سطح استان جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که پیامد پایداری هوا افزایش دما به ویژه در نیمه شمالی استان است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تقویت جریانات جنوبی فردا در برخی نقاط جنوب استان افزایش ابر و کاهش دما خواهیم داشت، گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در روزهای آینده دریای عمان نسبتاً آرام خواهد بود.

وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای 42 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.نظرات کاربران
ارسال نظر