اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
فعالیت 37 تعاونی صیادی در چابهار سبب اشتغالزایی 213 نفر شده است
05\07\1396

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت 37 تعاونی صیادی و یک واحد اتحادیه تعاونی ها در این شهرستان سبب اشتغالزایی 213 نفر در این بخش ها شده است.

عبدالله امیریان اظهار داشت: هزار و 357 نفر، اعضای تعاونی های صیادی شهرستان چابهار را تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه پنج اسکله در چابهار به تعاونی ها واگذار شده است، خاطرنشان کرد: 884 فروند قایق و 506 لنج صیادی در این شهرستان مشغول صید و صیادی هستند.
وی ادامه داد: شرکت های تعاونی صیادی به منظور ارائه خدمات به اعضا و صاحبان شناورها تاسیس شده اند.
وی تصریح کرد: به دلیل واگذار نکردن صدور مجوز سوخت از طریق شرکتهای تعاونی و اتحادیه قریب به اتفاق شناورهای عضو، به طور مستقل با هماهنگی اداره کل شیلات سوخت دریافت می کنند که این امر سبب رکود تعاونی ها و منفعل شدن اعضاء آن شده است.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار گفت: چنانچه سوخت آزاد برای صیادانی که عضو تعاونی ها هستند محقق شود ارتباط آنان با این نهاد قطع خواهد شد.
امیریان، دزدان دریایی، فعالیت کشتی های ترال کف روب و قوانین دست و پا گیر شیلاتی را از جمله مشکلات صیادان چابهار برشمرد.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.نظرات کاربران
ارسال نظر