چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
مقصد شدن گردشگری فقط وظیفه میراث فرهنگی نیست
12\06\1396

استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاحیه راه اندازی قطار مسافری زاهدان – اصفهان گفت: هر چه به نگاه بلند شهید رجایی می اندیشیم متوجه می شویم این نگاه برای رشد و توسعه کشور بود و به همین خاطر ماندگار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علی اوسط هاشمی افزود: وقتی از مقصد شدن گردشگری کشور سخن گفتیم، جذب گردشگر نیاز به ایجاد ظرفیت در همه بخش ها علی الخصوص حمل و نقل دارد .

وی بیان کرد: همه بخش های این رویکرد را به عنوان یک ضرورت تلقی کنند و مقصد شدن گردشگری سیستان و بلوچستان تنها وطیفه میراث فرهنگی نیست همه نهادها و دستگاه ها مسئولند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اکنون که شاهد راه اندازی قطار مسافری زاهدان – اصفهان هستیم به این بیاندیشیم که اصفهان یکی از قطب های گردشگری جهان است.

وی اضافه کرد: من اطمینان دارم که داشته های استان سیستان و بلوچستان کمتر از اصفهان نیست.

وی تصریح کرد: باید توجه کنیم که چگونه کرمان، یزد و اصفهان در این خط گردشگر جذب کرده اند و ما با این همه ظرفیت نتوانستیم.

استاندار تصریح کرد: هشت میلیارد یورو با کره جنوبی توافق شده تا به بانک های ما وام بدهد اگر این مقدار به پروژه راه آهن چابهار – زاهدان تزریق شود تحولی ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: واقعیت تلخی وجود دارد که دولت بودجه قوی ندارد اما از بانک های خارجی وام می گیرد تا بتواند عقب ماندگی های هشت ساله را جبران کند.

وی اذعان کرد: آغاز راه است برای رسیدن به مقصد راهی طولانی در پیش داریم.نظرات کاربران
ارسال نظر