اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
اقامت بیش از ۷۱ هزار نفر مسافر نوروزی در چابهار
04\01\1396

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از آغاز تعطیلات نوروزی،۲۷ اسفندماه ۹۵ تا دوم فروردین‌ماه جاری، بیش از ۷۱ هزار نفر مسافر و گردشگر در اماکن اقامتی مختلف شهر و منطقه آزاد چابهار اسکان پیداکرده‌اند.

بر پایه همین گزارش مسافران به دلیل برخورداری چابهار از آب‌وهوای اقیانوسی و معتدل در این فصل از سال، تمایل به  اسکان در اقامتگاههای موقت مانند کمپ، کانکس و چادر مسافرتی را دارند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی کمیته آمار و اطلاعات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، اقامت در مراکز اقامتی موقت با 44 هزار و ۵۵۱ نفر معادل  ۶۱٫۹۹ درصد بیشترین تعداد اسکان مسافر و گردشگر را در بندر چابهار به خود اختصاص داده است.

این گزارش می‌افزاید: تعداد ۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر معادل ۵۰٫۵۸ درصد درچادرهای مسافرتی درپارک ها، حاشیه بلوارها، خیابان‌ها و همچنین ۱۵ هزار و ۷۹۰ نفر در تأسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش مانند مدارس، خانه معلم، باشگاه فرهنگیان اقامت داشته‌اند.

این گزارش حاکی است: سایر مسافران و گردشگران نوروزی در هتل‌ها، میهمان‌پذیرها، هتل‌آپارتمان، میهمان سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی سطح شهر و محدوده منطقه آزاد چابهار اقامت داشته‌اند.

مسافران و گردشگران ضمن بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، طبیعی، سواحل زیبا، مراکز و مجتمع های تجاری منطقه آزاد چابهار از برنامه‌های  اجراشده در جشنواره‌های شاد فرهنگی، هنری وورزشی  نیز بهره مند می‌شوند.

شایان‌ذکر است: تاکنون ۲۳۳ مورد بازدید از اماکن اقامتی، پذیرایی و عرضه مواد غذایی و بهداشتی از سوی کمیته نظارت ستاد تسهیلات سفر و نوروز ۹۶ منطقه آزاد چابهار صورت پذیرفته است.نظرات کاربران
ارسال نظر