چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
05435337581 : هتل آپارتمان شوهاز
05435330032 : رزرو تور

 

 

خاش

در این شهرستان که با توجه به ویژگیهای آب و هوایی خاص خود و برخورداری از خاک حاصلخیز مناسب و آب فراوان ( منهای خشکسالی های اخیر ) بیشترین موقعــیت کشاورزی در استان  را بدست آورده است . بطوریکه در ارتفاعات تفتان انواع درختان شامل زردآلو ، گردو ، بادام ، آلو و ...... در قسمت جنوبی شهرستان نخیلات ، مرکبـات ، برنج ، و .... کشت می شود .

رستوران

موارد بیشتر ...

قوت غالب شهرستان غذاهای متکی بر نان بوده و غذاهای بومی و محلی شهرستان نظیر تنورچه، خورشت اناردانه ، کشک محلی، گندم شیر ، سبزک، ترشک، راپنگ، مالیدگ، گوین و ... با چاشنی هایی نظیر آچار، رب انار و انار دانه زبانزد عام و خاص است. بطوریکه شهرستان خاش را با غذاهای موصوف میشناسند. غذاهای محلی شهرستان خاش همواره در جشنواره محلی و استانی  تهیه و به نمایش گذاشته می شوند.

اقامت

موارد بیشتر ...

اقامت در شب از نیازهای اصلی مسافران و گردشگران در مقصد سفر است و بیشتر مناطقی که با برخورداری از آثار تاریخی و مناطق گردشگری هستند حوزه گردشگری خاش هم با ایجاد مکان های اقامتی سعی بر هر چه بهتر خدمات رسانی به مسافران هستند .

خرید

موارد بیشتر ...

خرید یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفری ست ، درسفر به خاش نیز می توانید از مراکز خریدو بازارهای سنتی پر زرق و برق  این شهر خرید کنید و یه سفر خاطره انگیز را برای خودتون ثبت کنید .

سلامت

موارد بیشتر ...

حوزه سلامت در خاش همیشه سعی بر آن داشته تا با تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی ضامن سلامتی مساقران و گردشگرانی باشد که مقصد سفر آنها به خاش است .

شهرستان خاش در دامنه جنوبی قله تفتان واقع گردیده است. این شهرستان از شمال  به شهرستان زاهدان، غرب و جنوب غرب به شهرستان ایرانشهر از جنوب به شهرستان سراوان و از شرق به کشور پاکستان محدود می گردد. شهرستان خاش دارای دو شهر خاش و نوک آباد، ۳ بخش و ۱۱ دهستان و مساحتی بالغ بر ۲۳۱۰۵ کیلومتر مربع می باشد. شهرستان خاش دارای آب و هوای گرم و خشک است و به علت همجواری با کوه تفتان ، تنها آتشفشان نیمه فعال کشور، که مرتفع ترین کوه جنوب شرقی است آب و هوای نسبتا سردی دارد. میزان دمای هوا در تابستان به ۳۷ درجه سانتی گراد و در زمستان تا ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر در نوسان است. در این منطقه تبخیر بالا و بارند گی نسبتا کم و پراکنده است.سرزمین خاش یکی از قدیمی ترین و کهن ترین سرزمین های ایران اسلامی است. وجود آثار باستانی در روستاهای ایرندگان، کارواندر و دامنه های تفتان، قدمت این سرزمین را تایید می کند. مردم خاش از نظر اسکان منطقه ای به دو دسته بلوچ های مهاجر و بومی تقسیم می شوند. تاریخ مدون خاش از زمان حمله نادرشاه به هندوستان برمی گردد.  سابقه تصمیمات کشوری به 100 سال قبل و اسکان ارتش توسط رضا خان بر می گردد. از سال 1305 تیپ نظامی در شهر خاش مستقر گردید و آبادی و توسعه این شهر ازآن تاریخ آغاز گردید. به علت خوش آب و هوایی منطقه نسبت به سایر مناطق استان به "خوش" یا "وش" خوانده می شده که به مرور زمان به "خاش" تغییر یافته است.

 

 

 

نظرات کاربران
ارسال نظر