09151401409                             دانلود اپلیکیشن اندروید 

سواحل مکران

سواحل مکران

از زمانی که پوسته های زمین حرکت کردند و اقیانوس ها میان قاره ها جدایی انداختند،دریای پارس مرز جنوب فلات ایران بوده است.دریای پارس یعنی همان خلیج همیشه فارس به علاوه دریای مکوران یا مکران که امروز به دریای عمان معروف است.می گویند «کرمان» نام پسر هیتاک ،هیتاک پسر غیلام،غیلام پسر سام ابن نوح بوده «که بنای آبادانی در قطعه زمین که موسوم به خود اوست گذاشت و خداوند او را یک پسر عطا فرمود،به همان حروف اسم خود او را مسمی نمود به طور تقلیب او را مکران گفتند».

گفته می شود بر کتیبه سنگی داریوش در بیستون و تخت جمشید ،این منطقه با لفظ «مکا» یاد شده که استان چهاردهم فرمانروایی هخامنشی بوده است.همخ این ها یعنی دریای مکران و اعتبارش از تاریخ هم فراتر می رود.

مکران اگر چه تا مدتها توسط خوانین محلی اداره می شد اما همراه جزئی از خاک ایران به حساب می آمده است.وقتی پای قدرت های استعمارگر به منطقه باز شد این نقطه را استراتزژیک یافتند و به همین علت است که در سراسر این سواحل قلعه ها و استحکامات باقی مانده پرتغالی ها و بعدتر انگلیسی ها را دید .

 

لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید،

نظرات کاربران
ارسال نظر